Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 9. kolo

Interkrosová extraliga - 9. kolo

20.1.2009

(vn) - V pondělí, 19.1.2009, byly vidět na interkrosovém kolbišti jen týmy z Jižního Města a jejich největší soupeř, především z boxlakrosové NBLL, LCC Radotín. Na kolbišti se v prvním utkání dne proti sobě postavily týmy Devils a Los Parchantos. Tým Devils se pomalu vzmáhá a je vidět, že sázka na mládí se jim již brzy vyplatí. Liga se mezi 3. a 6. příčkou pomalu vyrovnává a Devils se musí pokoušet sbírat body i silnějším soupeřům. V zápase druhém jsme očekávali vyrovnaný boj mezi LCC Radotín a Tea Party, ale více favorizovali domácí hráče. Po těchto pondělních zápasech přibudou do extraligového kalendáře i 2 po sobě jdoucí neděle (25.1. a 1.2.2009).

Devils JM vs. Los Parchantos JM 14:17 (6:8, 6:3, 2:6)

Oba týmy se již v této sezóně střetly a výsledek 15:22 byl pro Devils více než nelichotivý. Nutno dodat, že z počátku ligy jim chyběla asi největší opora - Pavel Došlý. Ten byl však již do tohoto zápasu připraven a byl jedním z hlavních aktérů dramatického utkání.

Úvodní dějiství přineslo očekávané – vyrovnanou bitvu a šance na obou stranách. Brankáři obou týmy patří dlouhodobě k interkrosové špičce a tak nebylo snadné určit, kdo z nich dříve poleví. Do vedení se dostali Los Parchantos, kdy své první i poslední branky (2) vstřelil Michal Rozkot. I přes protesty domácího brankáře (dožadoval se brankoviště), byly uznány. Poté si vzal slovo Pavel Došlý, jež otočil ve prospěch domácích (5:4) třemi góly v řadě. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a počet příležitostí ke vstřelení gólu byly vyrovnané. Jako na horské dráze si museli přidat diváci (cca 4), protože po brankách Došlého opět "Parchanti" otočili.

Devils vsadili v druhé části na pečlivou zónovou obranu a rychlé výpady, které režíroval především Pavel Došlý. S touto hrou měli hostující hráči problémy a skóre se vyrovnalo. Další 4 minuty branka nepadla až Došlý s Minaříkem dostali Devils do dvoubrankového vedení. Hosté znervózněli a Radek Košťál si musel vzít time-out. Do té doby byli v útoku bezradní a věnovali se spíše diskuzím s rozhodčími než střílením branek. Druhou třetinu ovládli Devils a stav 12:11 nasvědčoval možnému velkému překvapení.

Zkušenosti a herní zkušenosti z extraligy se projevila v plné míře v poslední třetině. Kdo čekal senzační vítězství Devils musel být po konečném hvizdu zklamán. Mladý tým složený kolem Došlého, Váši a Maliny začal dělat chyby a ty Los Parchantos nemilosrdně trestali. Rozdíl byl především v obraně Devils. V 1. a 2. třetině se domácí hráči díky postupné rozehrávce hostů stačili zformovat a střelce, především Nováčka, zdvojovat či ztrojovat. Los Parchantos zrachlyli hru při přechodu a to bylo pro domácí smrtící. Hrubými chybami v rozehrávce se domácí připravili o lepší výsledek. Například Zíma (Devils) nahrál Nováčkovi (LP), když byl Malina mimo bránu, a ten střelou do prázdné branky zvýšil na 13:15. Kdyby se k nejlepšímu střelci utkání, Pavlu Došlému (9 branek),přidalo více domácích borců, tak mohl zápas vypadat úplně jinak. Nakonec vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým.

Hvězdy zápasu: 1. Pavel Došlý (Devils), 2. Jakub Nováček, 3. Jan Hlavatý (oba LP)

Statistiky zápasu (Devils vs. Los Parchantos):

Střely na bránu 49:53 (16:20, 20:18, 13:15)

Brankáři:

Jiří Malina (Devils): zásahy 33, góly 17, procentuální úspěšnost 66,00%.
Radek Košťál (LP): zásahy 31, góly 14, procentuální úspěšnost 68,89%.

Góly:

Devils: Došlý 9, Pecka Š. 2, Petrdlík 1, Minařík 1, Němec V. 1
Los Parchantos: Nováček 6, Nič 3, Kondr 3, Rozkot 2, Hlavatý 2, Tolar 1

Rozhodčí: Nešpor, Janda T.

LCC Radotín vs. Tea Party JM 16:20 (5:4, 3:6, 8:10)

Jak už bylo napsáno výše, LCC Radotín vstupoval do zápasu jako mírný favorit, ale neúčast některých jeho hráčů (Adama Kostky především) ho jistým způsobem handicapovala. Oba týmy jako jediní mají ve svých řadách zástupkyně něžného pohlaví. V minulém zápase těchto soupeřů vyhrálo Tea Party díky obratu v závěrečné třetině 24:21.

Start do zápasu lépe vyšel Tea Party a vedení 0:3 bylo zasloužené. Především Hilar s Drozdem si dobře rozuměli a také zařídili prvních 6 branek Tea Party. LCC se vzpamatovalo, i když první branku vstřelilo až po necelých 4 minutách a zápas vyrovnalo na 4.4. Obrat v prvé třetině dokonal pěknou trefou k levé tyči Dominik Pešek - 5:4. To bylo však ze strany domácích vše.

Druhá část již patřila hostům, kteří se dostali do vedení opět díky Drozdovi a Hilarovi. Větší počet branek než soupeř si udrželi až do konce zápasu. Jejich náskok narůstal a LCC nebylo schopno žádné reakce. Rozdíl byl především v útočné fázi hry, kdy Tea party "chodilo" na brankoviště, načež Radotín především zkoušel střely z dálky, které ale Bartuškovi nedělaly výraznější problémy. 7 minut před koncem zápasu vedli hosté již 15:10 a o vítězi, i podle dosavadního průběhu hry, bylo rozhodnuto. Vítězství si hosté, kolektivnější hrou a zapojením více hráčů do útočné fáze, zasloužili.

Tea Party se díky výhře odskočilo pronásledovatelům, nutno však podotknout, že ostatní týmy mají zápasy k dobru. LCC Radotín čeká těžký souboj s Devils JM.

Hvězdy zápasu: 1. Matouš Hilar (TP), 2. Aleš Veselý (TP), 3. Radek Skála (LCC)