Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 6.kolo

Interkrosová extraliga - 6.kolo

16.12.2008

(vn) - 15.12.2008 se odehrála poslední dvě utkání v kalendářním roce 2008. Ze dna se pomalu, ale jistě zvedají Devils JM, kteří v napínavém utkání porazili Ontário. Průběžně poslední tým tabulky má o novoroční předsevzetí postaráno. Druhý zápas večera nám nabídl jedno z nejhezčích utkání sezóny. Dosud neporažený tým Los Parchantos se střetl s LCC Radotín, a i když někdo čekal vyhecované utkání s mnoha střety, zápas byl spíše o technickém umu. Hlavní role v zápase však patřily oběma brankářským jedničkám.

Devils JM vs. Ontário 22:15 (6:3, 9:10, 7:2)

Díky nepřítomnosti 2. rozhodčího Radka Košťála se zápas o pár minut zdržel. Nahradil jej Jakub Nováček. 1. třetina nebyla pro diváka příliš zajímavá, hrálo se v poměrně pomalém tempu a hře chyběl rytmus. Zpočátku měl domácí tým problém s dobře připravenou zónovou obranou Ontária. Poté se v rychlém sledu Devils čtyřikrát trefili do "černého" za zády Jana Sedmíka. Hosté snížili, ale Zíma (Devils) v zápětí zvyšoval již na 6:1. Levý a Dostál (oba Ontário) větší trhák domácích nepřipustili a střelami mezi nohy Jiřího Maliny snížili na 3:6. Nutno říci, že výsledek byl po průběhu první třetiny pro hosty milosrdný. Střelci Ontária se nemohli přiblížit k domácímu brankáři a tak jejich střely končily především mimo či na tělech obránců Devils. Skvěle chytal i J. Sedmík (Ontário) a tak utkání bylo stále otevřené.

V druhé třetině oba týmy znatelně přidaly v rychlosti a začaly více kombinovat především v středním pásmu. V čase 22:15 Dostál snížil na 8:10 a to byl impuls k timeoutu Devils. Po oddechovém čase však domácí hráči zbytečně ztratili míč a Dostál svým druhým gólem v řadě zkorigoval výsledek na rozdíl pouhé jedné branky - 9:10. Slabší třetinu v sezóně si vybral Jiří Malina (Devils), ve které mu dělaly problém i zdánlivě lehké střely.

Hattrick Zímy a pětibranková smršť v poslední části byly rozhodujícími faktory budoucího vítězství Devils. V této třetině již domácí hráči plně dominovali. Ontário, nervózní z možného úspěchu, se sice snažilo, ale svou nepřesnou hrou už nemohlo s výsledkem nic udělat. Příkladem bylo nevyužití dvou trestných nájezdů, které promarnil Levý (čas - 32:10 a 37:53). Diváky v poslední fázi hry pobavil Petr Čech (Ontário), který se špatně zorientoval v útočném pásmu a rychlou přihrávkou do země nikoho překvapil nejen sebe, ale také málem míčem skalpujícího rozhodčího Jakuba Nováčka.

Zajímavý zápas měl nakonec zaslouženého vítěze. Ontário stále čeká na své první body. Podaří se jim to 5.1.2009, kdy nastoupí od 21:15 proti Tea Party JM, jenž svou formou také zatím neoslňují? Uvidíme...

Hvězdy zápasu: 1. Šimon Pecka, 2. Jan Ehrler (oba Devils), 3. Dostál (Ontário)

Statistiky zápasu (Devils vs. Ontário):

Střely na bránu 66:52 (20:11, 29:21, 17:20)

Brankáři:

Jiří Malina (Devils): zásahy 37, góly 15, procentuální úspěšnost 71,15%.
Jan Sedmík (Ontário): zásahy 44, góly 22, procentuální úspěšnost 66,67%.

Góly:

Devils: Pecka Š. 5, Beran 5, Zíma 4, Petrdlík 3, Ehrler 2, Minařík 1, Němec 1, Váša 1
Ontário: Dostál 6, Levý 4, Kačala 3, Mudra 2

Minisouboj:

Jan Ehrler (Devils): střely 6, góly 2, přesné přihrávky 30, nepřesné 7
Petr Čech (Ontário): střely 7, góly 0, přesné přihrávky 26, nepřesné 5

Rozhodčí: Poupě P., Nováček

Los Parchantos JM vs. LCC Radotín 14:11 (2:3, 4:5, 8:3)

Zápas byl považován za rizikový a tak bylo nasazeno zkušené duo rozhodčích Malina a Beran. Nicméně kdo čekal zápas plný výkřiků, hádek a dalších projevů velmi se mýlil. Na lavičce hostů chyběla děvčata Srchová a Blahovcová. U domácích přibyla dvě jména z rodu Ondráčků (Adama a Josefa) z Měchenic.

Byl to zápas brankářů, kteří skvělými zákroky neutralizovali střelce. První, kdo překročil PH 5,5, byl po několika dlouhých minutách Petr Poupě (LCC). Brankostroj se však neroztočil a Sika (LCC) i Košťál (LP) byli neomylní. První třetina tak skončila spíše hokejovým výsledkem – 2:3 pro hosty. I přes na pohled malé skóre byla hra velmi zajímavá s pěknými kombinačními akcemi u obou týmů.

Když se na stopkách objevila u časoměřiče první sekunda po patnácté minutě a hráči LCC rozehráli, všichni v hale byli zvědavi jak se bude vyvíjet druhá třetina. Možnosti byly tři: Los Parchantos odskočí, LCC se dostanou do rozhodujícího úniku či hra zůstane dále vyrovnaná. Cé je správně. Obě mužstva se především soustředili na poziční hru ve svém obranném pásmu. Dopředu však nezůstaly pozadu. V polovině druhé patnáctiminutovky se na chvíli dostali "Parchanti" do vedení a to 5:4 a 6:5. Ale třemi nepřesnými rozehrávkami v řadě na konci třetiny se o toto vedení připravili a LCC obrátil (2x Petr Poupě a Emil Moravec) a zvýšil na 8:6.

O přestávce bylo na lavičce Los Parchantos rušno a brankář Radek Košťál nezapřel svůj temperament. A domácím to zjevně pomohlo. Do poslední třetiny přímo vlétli. To už se hráči Radotína museli obejít bez zraněného Petra Poupěte (meniskus). Zápas tak rozhodl Tomáš Kondr (LP), který si všechny své trefy schoval do poslední třetiny. Hráči LCC srdnatě bojovali, ale na domácí to již nestačilo. Překvapivě se na straně Los Parchantos neprosazoval jejich leader Jakub Nováček.

Viděli jsme jeden z nejhezčích zápasů extraligy. Na LCC čeká delší pauza po které se střetne s Ontáriem (12.1.2009). Duel mezi posledním mistrem a vicemistrem uvidíme 5.1.2009 od 20:15 hod., kdy se střetne Gusano Rojo a Los Parchantos JM. Máme se na co těšit ...

Hvězdy zápasu: 1. Radek Košťál (LP), 2. Dominik Sika (LCC), 3. Tomáš Kondr (LP)

Statistiky zápasu (Los Parchantos vs. LCC Radotín):

Střely na bránu 48:55 (20:17, 13:19, 15:19)

Brankáři:

Radek Košťál (Los Parchantos): zásahy 37, góly 11, procentuální úspěšnost 77,08%.
Dominik Sika (LCC Radotín): zásahy 41, góly 14, procentuální úspěšnost 74,55%.