Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 14. kolo

Interkrosová extraliga - 14. kolo

11.2.2009

(vn) - Předposlední kolo základní části nabídlo divákům souboj o první místo. Pro vítěze tohoto utkání byl připraven i potencionálně „lehčí“ soupeř do play-off. V prvním duelu těchto soupeřů bylo šťastnější Los Parchantos a především díky Jakubovi Nováčkovi zvítězilo 26:22. Od zápasu se především čekala bitva svázaná taktikou a tudíž se s brankovými hody nepočítalo. V druhém zápase už o nic nešlo. Oba týmy si už polepšit nemohly a tak šlo spíše o to, jak se zlepší střelci a brankáři v statistikách základní části. Dobrou zprávou pro hosty byl návrat Jana Snížka do sestavy před play-off, ve které se Tea Party střetne s dosavadním suverénem ligy, týmem Los Parchantos.

Los Parchantos JM vs. Gusano Rojo 13:11 (3:4, 5:2, 5:5)

Oba týmy, které se dlouhodobě drží na nejvyšších příčkách extraligy nastoupily do utkání v plných sestavách. Zajímavé bylo sledovat jak si povedou dva nejlepší střelci extraligy a to Ondřej Sochna (8 zápasů/43 branek) a Jakub Nováček (9/49). Hned v úvodu začali domácí hráči presovat rozehrávku hostů již na jejich polovině. I přesto se Los Parchantos dostalo do zakončení a po několika akcích nepřinášející gólový úspěch se skóre rozhýbalo po brankách Nováčka – 2:0. Fyzicky náročná hra Gusana začala přinášet své výsledky v druhé polovině první třetiny, kdy domácí několikrát ztratili míček nepřesnými přihrávky a hosté rázem vedli 2:4. Poté si vzali slovo brankáři (oba chytali po celý zápas výborně) a až v poslední minutě třetiny snížil Jakub Nováček na 3:4 z pohledu domácích.

Druhá část byla především o střeleckém štěstí a to měli domácí. Gusano svou obrannou zónu stáhlo blíže k půlící čáře a toho domácí využívalo při rychlých přechodech z Košťálovi rozehrávky. Smolný den měl Ondřej Sochna (GR), který z mnoha střel využil jen 3. Na druhé straně byl nejaktivnějším střelcem především Tomáš Kondr, který mařil jednu šanci za druhou, ale jeho čas však měl ještě přijít. Gusano se dostalo do vedení 3:5. Los Parchantos se zdravě naštvalo a několika brankami dokázalo otočit na 7:5, ale zápas byl stále neuvěřitelně vyrovnaný. Větší počet střel na bránu na kontě hostů bylo způsobeno obranným valem před Košťálovou bránou, kde neustále stáli alespoň tři bránící hráči Los Parchantos. Ti si však častokrát nepočínali správně v rámci pravidel a tak se stávalo, že Gusano mělo například až 4krát rozehrávku ze strany po faulech domácích. Fron snížil na 7:6, ale dvoubrankový rozdíl ve druhé třetině potvrdil Adam Ondráček.

Zápas dvou aspirantů na titul už nemohl být dramatičtější. Vyrovnanost obou týmů prokázalo Gusano, které nesložilo zbraně a dokonce vývoj utkání opět otočilo ve svůj prospěch – 8:9. Pak přišly chvíle Tomáše Kondra, který dvakrát vyrovnal stav (9:9 a 10:10) a poslal svůj tým dokonce i do vedení (11:10). Všechny své branky vstřelil z brejkových úniků a nikým neatakován. Rozhozená obrana hostů inkasovala ještě dvakrát. Minutu před koncem snížil Sochna na 13:11, ale domácí využili 30 sekundový limit k držení míče a zápas si pohlídali.

Krásný zápas vyhrálo Los Parchantos 13:11 a stalo se vítězem základní části extraligového ročníku 2008/2009. Gusano se příští týden střetne v generálce na play-off s Devils JM.

Hvězdy zápasu: 1. Radek Košťál, 2. Tomáš Kondr (oba LP), 3. Jiří Kopáček (GR)

Statistiky zápasu (Los Parchantos vs. Gusano Rojo):

Střely na bránu 57:72 (21:25, 20:23, 16:24)

Brankáři:

Radek Košťál (LP): zásahy 56, góly 11, procentuální úspěšnost 83,58%.
Jiří Kopáček (GR): zásahy 40, góly 13, procentuální úspěšnost 75,47%.

Góly:

Los Parchantos: Kondr 4, Ondráček A. 4, Nováček 3, Rozkot 1, Tolar 1
Gusano Rojo: Sochna 3, Ledvinka 2, Kurz 2, Fron 2, Butovič 1, Čížek 1,

Rozhodčí: Kříž, Bartuška

Ontário A vs. Tea Party JM 21:27 (7:11, 5:7, 9:9)

Po hektickém zápase Los Parchantos s Gusano Rojo čekal diváky oddechový zápas posledního se čtvrtým. Obě mužstva již před zápasem věděla, že si nepolepší a tak se mohla soustředit především na vizuální stránku hry na úkor účelnosti. A v zápase to také potvrdila. Ontário zbavené nervozity se tlačilo s lehkostí před Bartušku ten však pokusy Ontária vychytal. Výmluvné pro začátek utkání jsou 4 střely a 4 branky za záda Jana Sedmíka. Po delší pauza se skvěle uvedl Snížek, jehož rychlé nohy na obranu domácích platily. Na druhé straně to byl především Kotěra, který se stal se třemi góly druhý nejlepší střelec úvodní třetiny.

Utkání bylo vyrovnané a nekonformní hra obou týmu byla oku lahodící. Rozdíl byl v proměňování šancí. Ontário soupeře sice přestřílelo (77:58), ale často koncovku podcenilo. Dokladem jsou toho dvě střely osamoceného Čecha na brankovišti, které skončily vedle. Problém s využitím šancí dokazuje úspěšnost střel na bránu : 27,27% ku 46,55% ve prospěch Tea Party.

Když už to vypadalo, že se domácí na hosty brankově mohou dotáhnout, tak udělal některý z jejich hráčů "hrubku", například v podobě vlastního gólu brankáře Sedmíka. Zápas nakonec skončil vítězstvím hostů. Pokud by však Ontário hrálo podobně v celé sezóně jako v tomto zápase, mohla být jeho bilance pozitivnější než teď.

Tea Party skončí na čtvrtém místě. Ontário čeká příští týden zápas s LCC Radotín, ve kterém má poslední možnost k získání první výhry.

Hvězdy zápasu: 1. Snížek, 2. Hilar (oba TP), 3.Kotěra (Ontário)