Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - 13. kolo

Interkrosová extraliga - 13. kolo

4.2.2009

(vn) - Pondělní interkrosový prime time patřil opět interkrosové extralize. Ontário čekal opět tvrdý oříšek - Devils JM. Několik vzájemných statistik z této sézony (Ontário vs. Devils). Poslední vzájemný zápas - 15:22. Nejlepší střelci klubů - Devils: Ehrler 23, Došlý 22, Pecka 21, Ontário: Kačala 13, Dostál 13, Čech 12. Průměrný počet vstřelených branek na zápas: 12,57:16,88. Obdržené branky (průměr): 21,00:16,00. Střely na bránu celkem (průměr): 339:445 (48,43:55,63). 26. utkání základní části obstaral duel LCC Radotín a Los Parchantos. Pokud by LCC prohrálo, dveře do play-off by se přivřely se 100% jistotou. Los Parchantos se muselo obejít bez jejich druhého nejlepšího střelce Tomáše Kondra, který musel navštívit školní ples.

Ontário A vs. Devils 10:24 (2:12, 3:4, 5:8)

Ontário navázalo na své výkony a výsledky, které po celou dobu základní části předvádí. Od začátku na svého soupeře nestačilo a opakovaných „kiksech“ prohrávalo po první třetině o 10 branek!!! Naopak pohodu hostů doložil krásným gólem Ehrler, když zámotkem, nikým neatakován, přelstil Jana Sedmíka ve čtrnácté minutě. Střelci měli v první třetině přibližně stejný počet pokusů ke skórování (16:18), ale útok Ontária se letošní rok opravdu trápí.

Druhá a třetí třetina měla podobný průběh, jen s tím rozdílem, že v brance domácích se rozchytal Jan Sedmík, který nedovolil Devils vyhrát ještě výraznějším rozdílem. Ontário má ještě dva poslední pokusy (Tea Party, LCC Radotín), aby si zvedlo sebevědomí před, pro ně jistým, utkáním o páté místo.

Hvězdy zápasu: 1. Minařík, 2. Malina, 3. Ehrler (všichni Devils)

Statistiky zápasu (Ontário vs. Devils):

Střely na bránu 40:63 (16:18, 10:24, 14:21)

Brankáři:

Jan Sedmík (Ontário): zásahy 36, góly 24, procentuální úspěšnost 60,00%.
Jiří Malina (Devils): zásahy 27, góly 10, procentuální úspěšnost 72,97%.

Góly:

Ontário: Mára 3, Čech 2, Kačala 2, Kotěra 2, Šamaj 1
Devils: Minařík 6, Došlý 5, Ehrler 4, Pecka Š. 4, Petrdlík 2, Váša 1, Němec 1, Beran 1

Minisouboj:

Petr Šamaj (Ontário): střely 8, góly 1, úspěšnost 12,50%, přesné přihrávky 32, nepřesné 5
Šimon Pecka (Devils): střely 11, góly 4, úspěšnost 36,36%, přesné přihrávky 24, nepřesné 3

Rozhodčí: Nováček, Košťál

LCC Radotín vs. Los Parchantos JM 16:20 (5:9, 5:7, 6:4)

V předchozím souboji vyhrálo Los Parchantos o tři branky 14:11. LCC bylo blízko k úspěchu a jistě chtělo tuto prohru odčinit. Nasvědčovala tomu silná sestava, která na Zelený Pruh dorazila. Překvapením bylo také nominování Tomáše Říhy, tedy již třetího brankáře, který v této sezóně v barvách LCC nastoupil na brankovou čáru (s ním Petr Popupě a Dominik Sika). V první třetině měl navrch domácí brankář a bylo vidět, že se útočníci Los Parchantos této změny trochu zalekli. LCC se dostal po dvou brankách do vedení (Skála, Poupě) a měli další příležitosti ke zvýšení. Hra se poté začala postupně vyrovnávat a ke konci třetiny hosté začali své šance již proměňovat. K nejaktivnějším střelcům hostů patřili v první třetině Nováček (4 branky) a Tolar (3).

Náskok hosté navýšili během druhé třetiny, když bylo skóre v polovině utkání 5:12 a ke konci druhé části 8:16. Vypadalo to, že LCC už zápas odevzdalo. Ve třetí části nastoupilo LCC jako vyměněné. „Parchanty“ zatlačilo do defenzívy, ti náhle začali vyrábět chyby v rozehrávce a Radotín trestal. Pětigólovou šňůrou, na které měl největší podíl Radek Skála, se dotáhlo na rozdíl pouhých tří branek 16:19 a do konce zbývaly cca 2 a půl minuty. V tu chvíli podržel hosty Radek Košťál a vítězství uhájil. Závěrečnou tečku zasadil za Říhova záda Jakub Nováček a stanovil konečný result na 16:20.

LCC Radotín tak přišlo o poslední možnost jak se probojovat do play-off a musí se smířit se soubojem o 5. místo, kde se střetne s Ontário A. Los Parchantos čeká příští týden možná generálka na finálové utkání a souboj o první místo v tabulce po základní části s Gusano Rojo.

Hvězdy zápasu: 1. Nováček, 2. Tolar (oba LP), 3. Skála (LCC)

Statistiky zápasu (LCC vs. Los Parchantos):

Střely na bránu 47:50 (15:21, 14:15, 18:14)

Brankáři:

Tomáš Říha (LCC Radotín): zásahy 25, góly 20, procentuální úspěšnost 55,56%.
Radek Košťál (Los Parchantos): zásahy 29, góly 16, procentuální úspěšnost 64,44%.