Lacrosse > Mužský lakros > Colorado letos poprvé zakusilo, jak chutná porážka

Colorado letos poprvé zakusilo, jak chutná porážka

29.2.2012

(jm) - Krutý nářez. Jinak se první porážka Colorada v letošní sezoně nazvat nedá. Jestliže po prvních šesti zápasech oslavovali fanoušci Mamutů svůj tým jako nehynoucí hrdiny, v první půli zápasu proti Calgary museli překvapeně dumat, kdo se to proboha převlékl do dresů jejich oblíbenců. Nakonec tým z Denveru povolil Roughnecks vstřelit 21 gólů, nejvíc inkasovaných branek v historii klubu.

První půli vyhráli hosté 11-1, když jediným gólem domácích snižoval z breaku Steward. Na hřišti naprosto dominovali hráči Calgary. Vycházela jim exhibiční kombinace, bez problémů se těsně před vypršením limitu uvolňovali na brankovišti a nakonec i nejneuvěřitelnější střely končily za zády zoufalého gólmana.

Na druhé straně Colorado si dovolilo neuvěřitelné množství ztracených míčů – při přenosu, při nesmyslné nebo nechycené přihrávce… Když už domácí pracně dostali balon do útoku, nedokázali pořádně vystřelit.

Dalším výrazným plusem na straně Calgary byl v kruhu pro vhazování tradičně neporazitelný Geoff Snider. Nejenže vyhrál valnou většinu vhazování, ale navíc udržel svá extrémně krátká nervová zakončení na uzdě.

Jinak Roughnecks pochopitelně předváděli svoji typickou tvrdou hru, ostatně drsnost mají ve jméně. Takže třeba John Grant Jr. dostal několik tvrdých krosčeků na krk, ale ani přesilovky Mamutům příliš nefungovaly.

Teprve zpočátku třetí periody kdosi z realizačního týmu Colorada zjistil, že zapomněl zapnout tlačítko START a hráči mohli za stavu 12-1 začít uklidňovat zjitřené nervy svých příznivců a trenérů. Nakonec se chytil alespoň John Grant Jr., který stihl za druhou půlku obligátní čtyři branky a navíc přidal tři asistence. Zbytek týmu však zůstal pozadu. Dokonce ani Adam Jones, zřejmě nejlepší nováček v dresu Mamutů, se dnes neprosadil, přestože celý zápas jezdil po hřišti na 120 % ve snaze odčinit nepovedený zápas z minulého týdne.

Takových výpadků se v současné NLL nevidí mnoho. Pokud se jednomu týmu v zápase vyloženě nedaří, obvykle prohraje o nějakých 6 branek. Jenže zatímco Calgary se vedlo úplně vše a vychutnávali si dokonalou odplatu za předchozí domácí porážku s Coloradem v prodloužení, Mamuti kazili, nač sáhli. Snad se tedy výsledek 21-10 dá považovat za pouhý jednorázový výpadek, ze kterého se hráči rychle oklepou.

V dalších střetnutích Toronto porazilo Rochester 16-12, Edmonton odrazil závěrečný nápor Philadelphie a zvítězil 12-10 a Minnesota svojí výhrou 15-7 prodloužila agónii Washingtonu.

Den poté, v sobotu, mohli mnozí nespavci sledovat tradiční All Stars Game výběrů východu proti západu. Z utkání plného branek vyšli po dlouhých šesti letech vítězně hráči západního výběru (Západ v. Východ 20:18).