Lacrosse > Mužský lakros > Colorado i po 7. kole NLL zůstává bez porážky

Colorado i po 7. kole NLL zůstává bez porážky

21.2.2012

(pch, jm) - V sedmém hracím víkendu zámořské NLL podlehlo Toronto v utkání o první příčku Východní divize Philadelphii, Rochester v mezidivizním utkání porazil poslední Washington, Colorado potvrdilo díky mocnému finiši svou neporazitelnost v Minnesotě a Calgary se nezaleklo role favorita proti předposlednímu Edmontonu.  

Výsledky:
Toronto Rock v. Philadelphia Wings 8:14 (3:2, 1:4, 2:4, 2:4)
Rochester Knighthawks v. Washington Stealth 15:12 (2:4, 3:2, 3:3, 7:3)
Minnesota Swarm v. Colorado Mammoth 7:12 (2:3, 2:2, 1:2, 6:1) 
Calgary Roughnecks v. Edmonton Rush 12:8 (1:2, 4:0, 1:4, 6:2) 

A ještě jedna zajímavost z NLL:

Ani slovutná National Lacrosse League se nevyhne hráčským excesům. To, že se borci porvou na hřišti, vidí diváci běžně a většinou to s nadšením vítají. Ostatně i hráči Rochesteru si letos jednu nezapomenutelnou bitku střihli na konci zápasu s Philadephií. V pondělí 13. 2. si to ale hráči Knighthawks na zájezdu do Minnesoty rozdali s místními fanoušky.

Podle husitského hesla „nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte“ se borci z Rochesteru po prohraném zápase s domácími Swarm (6-9) pustili do křížku se zákazníky v místní restauraci v Minneapolis. Incidentu se podle některých zdrojů účastnilo až 30 osob. Trenér Knighthawks potvrdil, že čtyři z jeho svěřenců museli být ošetřeni a strávili noc na lůžku tamní nemocnice. Pět jiných hráčů, jmenovitě Tyler Burton, Jordan Hall, Travis Hill, Sid Smith a také největší hvězda Cody Jamieson ze šesti národů (průběžné 2. místo kanadského bodování letošní NLL), naopak přenocovalo v nepohodlí policejní stanice a ráno muselo navštívit soud.

Na případ pochopitelně nereagovala jen policie, ale také orgány NLL. Všech pět hráčů bylo suspendováno na neurčito a událost se ještě bude řešit před komisí ligy. Vedoucí NLL v reakci na tuto událost prohlásil, že od hráčů profesionální NLL se očekává takový standard chování, který může sloužit k propagaci ligy. Což zřejmě není tento případ, ale frustrace z prohry očividně musela být k neunesení.

Jaký trest si nakonec hráči odnesou je zatím těžko říct. Na jednu stranu takový bezprecedentní incident volá po exemplárním trestu. Na stranu druhou Jordan Hall a Cody Jamieson patří k nějvětším superstar lakrosu a to může být při verdiktu zohledněno. Navíc také záleží na tom, co mohou hříšníci uvést na svoji obhajobu. Snad se ale příště budou všechny konflikty odehrávat na hřišti a pokud možno v duchu fair play.

Jakub Mocek

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193