Lacrosse > Ženský lakros > Praha hostí Česko-německý pohár. Letos poprvé s osmi týmy

Praha hostí Česko-německý pohár. Letos poprvé s osmi týmy

12.4.2024

Tradiční turnaj, který se hraje už od roku 2009, se o víkendu koná na dvou místech české metropole. V sobotu se premiérově čtyři české a čtyři německé týmy střetnou v novém formátu na Motorletu. Boje o umístění se odehrají v neděli na Mrázovce.

Více týmů, jiný systém, kratší zápasy a netradiční bodování. To všechno představí letošní ročník Česko-německého poháru. Turnaj v ženském lakrosu nabídne to nejlepší z obou zemí.

Poprvé se oficiálně o trofej utkaly týmy z Česka a Německa před patnácti lety v Hannoveru, tehdy ještě podzimního klání se zúčastnily jen dva celky z každé země. Vítězem se tehdy stal LCC Radotín (současné LCC Girls). Ostatně tento tým uspěl pak ještě mnohokrát. Od roku 2012 už hrálo na turnaji po třech účastnících z obou zemí. Zatímco na české straně se k Radotínu a Jižnímu Městu přidaly hráčky Sokola I. Smíchov, na německé hrál z dnešního pohledu překvapivě Heidelberg.

K tradičním zástupcům od našich sousedů patřil kromě Hannoveru Mnichov a Hamburk. Až v roce 2017 se probojoval na tuto akci Kolín nad Rýnem, na české straně pak LCC Harpyje. Zatímco u nás se vždy hraje v Praze, německé pořadatelství se střídá, naposledy se loni hrálo v Hamburku. Po zrušeném ročníku kvůli covidu v roce 2020 se turnaj o rok později jednorázově vrátil do podzimního termínu. Nyní už se opět koná v dubnu.

A tak se fanoušci můžou těšit na kvalitní ženský lakros už tento víkend. Zatímco na české straně se představí kompletní ligové složení, z Německa dorazí týmy z Hamburku, Kolína nad Rýnem, Hannoveru a Frankfurtu. Pořadatelé připravili hned několik novinek. Poprvé hraje Česko-německý pohár osm týmů. Aby nedocházelo k soubojům celků ze stejné země, celou sobotu se bude hrát 16 zápasů na 2x15 minut neobvyklým systémem. Na hřišti Motorletu se utkají všechny české týmy se všemi německými.

V neděli se turnaj přesune na Mrázovku, hrát se bude na 4x10 minut o konečné umístění. Do něj budou týmy nasazeny podle výsledků ze soboty. Nebude se však bodovat tradičně, ale neobvyklou metodou. Za každý vyhraný poločas získá vítězný tým dva body, za remízu každý po bodu. Vyhraný zápas přinese další bonusový bod, za nerozhodný výsledek si oba celky připíší půl bodu. Celkem si tak může úspěšné družstvo z jednoho utkání odnést až pět bodů do tabulky. Finále je v neděli na programu od 16 hodin. Přijít se můžete podívat osobně na uvedená místa. Rozpis a výsledky můžete sledovat také zde: https://stats.pointbench.com/cgc/2024.

Text: Pavel Urban
Foto: Ondřej Mika

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95