Lacrosse > Mužský lakros > Cíl Denver se blíží...

Cíl Denver se blíží...

22.7.2013

Denver 2014
Denver 2014

(PD) - V úterý 16. července se poprvé sešel přípravný výbor k zajištění účasti mužské reprezentace na vrcholné akci příštího roku MS ve field lakrosu v Denveru v Coloradu.

Tento tým lidí se skládá z členů výkonného výboru ČSML a zástupců tří největších českých klubů, tedy  SK Lacrosse Jižní Město, LCC Radotín a TJ Malešice.

Zásadní výstup z této první schůzky je zejména pozitivní přístup k naší účasti i vzhledem k buducnosti lakrosu u nás a vzhledem k vývoji ve světě, kde se fieldlakros dynamicky rozšiřuje, a dle informací od pořadatelů jsou připraveni na účast až čtyřiceti národních týmů!!!

Přípravný výbor bude pracovat pod managerským vedením Lenky Peškové a Pavla Semeráka, kdy Lenka bude převážně koordinovat aktivity v ČR a Pavel zejména kontakty se zahraničím a krajánky.

Zároveň bylo oznámeno jméno hlavního trenéra, kterým bude Dr. William Kaden, který trénoval jako hlavní trenér West High School ve státě Utah a byl asistentem trenéra na University of  Utah. V současné době žije a pracuje v Berlíně a plánuje se jeho pravidelná účast na trénincích a soustředěních reprezentace.

Prvním krokem přípravného výboru bude oslovit potenciální reprezentanty ve svých klubech, seznámit je s realitou rozpočtu, ale i způsobem a četností přípravy na takto vrcholnou akci.

Hráči širšího výběru musí počítat finanční participací na svou účast, která vzhledem k vzdálenosti i náročnosti celé akce nebude zanedbatelná. Ale cílem přípravného výboru je snížit náklady na hráče co nejvíce a zároveň je rozložit do dvou let (2013 a 2014) i vzhledem k možným daňovým odpočtům.

Příprava reprezentace bude samozřejmě otevřena pro všechny hráče, kteří budou mít zájem se dostat do výběru trenéra Kadena. První, registrační, poplatek ve výši 5000 Kč, který bude při neúčasti na MS pro hráče vratný, bude splatný současně se zahájením přípravy do 15. září 2013 Přípravný výbor věří, že náš reprezentační tým se nejen zúčastní, ale i naváže na výborné výkony z loňského ME a kvalitní hrou se zaslouží o úspěch a uznání v lakrosovém světě.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 215