Lacrosse > Interkros > Mezinárodní scéna > Turnaje > Christmas Cup 2013

Christmas Cup 2013

4.12.2013

Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013
Christmas Cup 2013

O víkendu 30.11 a 1.12. se v Praze po roční pauze opět uskutečnil již velmi tradiční Vánoční turnaj. Letošní ročník byl vyjímečný v tom, že se konal v sobotu na ZŠ Mendelova a v neděli v halách Jana a Eva na Slavii. Celkem se turnaje účastnilo 12týmů ze 4 zemí a to z Rakouska, Německa, Slovenska a Česka. Na turnaj nedorazil italský obhájce Evropského poháru, tým Victory Vercurago, který díky neúčasti klesl v průběžném pořadí letošního ročníku Evropského poháru na druhé místo. 

Týmy byly rozděleny do čtyř tříčlenných skupin. Následně každý první tým ze skupiny odehrál zápas s druhým týmem jiné skupiny a vítězové těchto zápasů postupovali do nedělního semifinále. 

Do nedělního finále nakonec po výhře nad slovenským týmem Pampůch postoupil tým PS Bandits a po výhře nad týmem Kašpárci postoupil tým L.A. Panthers z Německa. Ve vyrovnaném finále se nejprve ujali vedení hosté z německého týmu a první periodu vyhráli s jasným náskokem. Banditi se však nechtěli tak lacině vzdát a ve druhé periodě se dokonce obratem dostali na chvíli do vedení. Po druhé periodě byl stav nerozhodný a tak se mělo rozhodovat v závěrečném dějství. V tom český tým nedokázal proměňovat své útočné akce a díky nepřesné střelbě, která u tohoto týmu není jindy tak častá, nedokázali udržovat skóre se soupeřem, který měl při svých útocích větší štěstí a zakončoval je brankami. Konečné skoré 18:15 přineslo Panterům první dlouho očekávané vítězství na mezinárodním turnaji zapojeném do klasifikace Evropského poháru. 

Loading...

Turnaje

Stránkování

12 >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95