Lacrosse > Ženský lakros > Chorvatsko se stalo 53. členem FIL - kopie

Chorvatsko se stalo 53. členem FIL - kopie

9.2.2016

Chorvatsko se stalo 53. členem FIL - kopie
Chorvatsko se stalo 53. členem FIL - kopie

Mezinárodní lakrosová federace FIL v prosinci loňského roku hlasováním per rollam schválila Chorvatsko jako svého 53. člena.

Ředitel úseku rozvoje FIL Tom Hayes k tomu uvedl: „Vítáme Chorvatskou lakrosovou asociaci v řadách FIL. Vedle Bulharska, Srbska, Slovinska a Turecka je tak pátou balkánskou zemí, kde se náš sport začíná prosazovat. Těšíme se, až se Chorvatsko zapojí do soutěží pořádaných Mezinárodní lakrosovou federací.“

Lakros se v Chorvatksu uchytil díky dvěma nadšencům, Matejovi Bodulovi a Antemu Pilićovi, v roce 2011. Od té doby zde vznikly kluby v Záhřebu a Varaždíně a byla založena Chorvatská lakrosová asociace (CHLA). K rozvoji lakrosu v této zemi přispěly i lakrosové asociace Srbska a Slovinska. 

„Členství Chorvatska ve FIL nám dovolí navázat vztahy s Chorvaty na celém světě, kteří propadli tomuto sportu,“ řekl Chris Voelker, ředitel rozvoje CHLA.

Jeho slova potvrdilo angažmá Dina Mattessiche jako hlavního kouče chorvatského národního týmu. Mattessich, který emigroval do USA z bývalé Jugoslávie, vyhrál v roce 1973 s týmem Marylandské univerzity soutěž NCAA a později trénoval univerzitní týmy Marylandské a Baltimorské univerzity a klubový tým Univerzity v Connecticutu.

„Chorvatská lakrosová asociace se usilovně snaží rozšířit mužský lakros do dalších měst a podpořit vznik juniorského a ženského lakrosu. To je nejdůležitější pro další rozvoj tohoto sportu v Chorvatsku,“ uvedl Matej Bodul, prezident a zakladatel Chorvatské lakrosové asociace.

Celé znění tiskové zprávy FIL naleznete zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%