Lacrosse > Mužský lakros > Čeští junioři nezvládli úvodní zápas lakrosového šampionátu, s Irskem prohráli 5:9

2.7.2019

V sobotu začalo vůbec první mistrovství Evropy ve fieldlakrosu v kategorii hráčů do 20 let, které se koná v areálu pražské Aritmy. I když po druhé čtvrtině domácí tým vedl nad Irskem 4:2, Češi nakonec zápas nezvládli a prohráli 5:9. Hráči i trenéři ale utkání hodnotí kladně a věří v medaili.

Úvod zahajovacího zápasu byl vyrovnaný. Podle toho vypadala i první perioda, kdy Irsko vedlo pouze o gól. Začátkem druhé čtvrtiny se ale zápas otočil a Češi během druhé patnáctiminutovky vedli 4:2.

Podle asistenta trenéra Pavla Došlého o zápasu rozhodla třetí perioda, kdy se utkání otočilo ve prospěch Irů. „Dali nám dva rychlé góly, čímž dorovnali skóre, a potom to bylo o hlavě. Kluci nedokázali zabojovat v ten správný moment. Mysleli si, že to půjde snadno a přestali dodržovat herní plán,“ vysvětluje Došlý. A dodává, že musí být trpěliví, dostávat se do šancí a najít lepší střelecké pozice, aby dávali více gólů.

Nechali jsme se uchvátit počátečním vedením a začali hrát špatně,“ myslí si Jan Novotný, střelec páté branky v poslední minutě zápasu. Jeho trefa ale na výhru nestačila.

Podle Šimona Kučery, střelce prvního gólu, se Češi Irům i po prohře 5:9 mohou rovnat. „Byl to vyrovnaný zápas, i když to podle skóre nevypadá. Rozhodovaly maličkosti a myslím si, že kdyby se to hrálo ještě jednou, dopadlo by to úplně jinak,“ říká Kučera.

I asistent trenéra Došlý zápas hodnotí pozitivně a věří, že zítřejší volný den týmu může pomoci. „Obrana byla opravdu slušná. Pořád věřím, že medaile je dosažitelná. Zítra se podíváme na ostatní soupeře, uděláme si lehčí trénink a připravíme se na pondělí na Izrael. Jdeme dál, jedna prohra nás nezničí,“ věří Došlý.

Český tým ve skupině B čeká ještě pondělní zápas s Izraelem a v úterý s Polskem. S týmy ze skupiny A, kterými jsou Anglie, Německo, Wales a Lotyšsko, se Češi potkají až ve středu při vyřazovacích zápasech.