Cesta za medailovým snem začala

23.11.2015

(jb) – Prvním setkáním širšího výběru české fieldlakrosové reprezentace započala příprava na fieldlakrosové mistrovství Evropy, které se koná v příštím roce v Gödölő u Budapešti.

Cílem není nic jiného než přivézt po dlouhých patnácti letech konečně medaili z velkého turnaje. Že to nebude nic jednoduchého, naznačují umístění na posledních dvou ME, kde česká reprezentace obsadila 8., respektive 9. místo.

V příštím roce se tedy Češi v konkurenci 25 evropských týmů pokusí o návrat na stupně vítězů. V širším výběru je momentálně 35 hráčů, kteří o víkendu započali přípravu prvním tréninkem s kondičním trenérem Romanem Gomolou a nadále se budou po dva měsíce připravovat v klubech podle tréninkového plánu.

Právě na kondiční a atletickou přípravu bude ze strany trenérů kladen velký důraz a již první setkání naznačilo velké rezervy u většiny hráčů. Do startu mistrovství je však ještě dostatek času a je možné mnohé vylepšit. Soupiska širšího výběru není zcela uzavřena a i ostatní hráči mají ještě možnost obdržet pozvánku. Zatím se mohou k tréninku připojit v rámci svého klubu.

Širší výběr České republiky:

Barák Matěj, Beran Tomáš, Černý Václav, Došlý Pavel, Drozd Jakub, Fait Petr, Hodaň Martin, Kadeřábek Jan, Kos Jakub, Kostka Martin, Kytka Marek, Loskot Jiří, Malinovský Martin, Marhoul František, Minařík Jiří, Nováček Jakub, Pešek Dominik, Plecháček David, Plecháček Jáchym, Podroužek Adam, Podroužek Ondřej, Polách Miroslav, Poupě Petr, Procházka Tomáš, Řezníček Matěj, Seidl Roman, Schaffner Karel, Skála Radek, Sochna Ondřej, Tolar Martin, Trhlík Kamil, Výmola Jakub, Weiss Vojtěch, Žipaj Tomáš.

Realizační tým:
Karl Wimer – trenér
Jan Barák – trenér
Ondřej Mika – manažer
Pavel Semerák – kontakt se zahraničím
Roman Gomola – kondiční poradce
Pavel Székely – fyzioterapeut

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%