Lacrosse > Ženský lakros > Češky v těžké zkoušce se Skotskem obstály, pokračuje se v Sixes

Češky v těžké zkoušce se Skotskem obstály, pokračuje se v Sixes

18.10.2021

O víkendu proběhly na Mrázovce přípravné zápasy širšího výběru české ženské reprezentace. Tu čekají na konci sezony dva vrcholy v podobě mistrovství světa a Světových her. Áčkový tým dvakrát nad Skotskem zvítězil a jednou prohrál.

Do Prahy přijel na několik dní širší výběr skotské reprezentace, ta domácí měla k dispozici dokonce tři celky a zahrál si také Mix tým složený z hráček z různých koutů Evropy včetně Polska či Belgie. Celkem se za víkend odehrálo osm zápasů.

Největším tahákem byly ale během víkendu tři souboje mezi elitními celky Česka a Skotska. V tom sobotním, jehož nástup zpestřily i hymny obou zemí, vyhrály svěřenkyně trenéra Adama Ondráčka 7:6 a kouč tak mohl být spokojený. „Gólmanky zachytaly skvěle, tým makal naplno a Skotsku se vyrovnal v tvrdosti,” pochválil tým Ondráček. Trenérka Skotek, Ailsa Stott, byla zklamaná. „Byl to dobrý zápas a skvělá zkušenost pro oba týmy, ale mrzí mě ta porážka,” zhodnotila Scott.

Na neděli si přála, aby byl tým trošku útočnější, což se povedlo. Zhruba do poloviny prvního nedělního zápasu byl stav vyrovnaný, pak ale český celek v oslabení dvakrát inkasoval a Skotky si vypracovaly klíčový náskok. Nakonec zvítězily 14:6. Odpoledne se pozměněné celky střetly znovu a tentokrát vyhrály Češky 12:8.

Dnes a zítra odpoledne pokračují reprezentantky obou zemí na Mrázovce v takzvaném olympijském lakrosu (Sixes). Pro české hráčky to bude navíc generálka na víkendové první kolo Czech Sixes League. Po úterních zápasech zúží čeští trenéři kádr pro přípravu na MS a Světové hry.

Také pro skotský celek bude největší akcí na konci sezony mistrovství světa v USA. Na poslední šampionátu v roce 2017 skončily Skotky páté a Stott by ráda tuto pozici aspoň obhájila.

Text: Natálie Chocholoušová

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169