Lacrosse > Ženský lakros > Češky skončily na MS desáté

Češky skončily na MS desáté

21.7.2017

(mi) – Ve svém posledním zápase podlehla česká reprezentace po velkém boji Japonsku 7:10 a patří jí celková desátá příčka na světě. Umístila se jako nejlepší tým z kontinentální Evropy.

Japonky vstupily do zápasu lépe a po čtyřech minutách vedly už 2:0. Michaela Srchová pak dala první gól, což bylo pro tým velkou vzpruhou. Česká obrana se pak sice nechala ještě jednou překonat, ale pak dokázala Japonky pověstné svou rychlostí a pohyblivostí dobře střežit. Anna Lottmann a Tereza Bartušková se po 20 minutách hry postaraly o vyrovnání. Na další japonský gól odpověděla Adéla Blahovcová, do přestávky ale soupeřky znovu získaly jednogólové vedení.

Úvod druhé půle patřil Češkám. Nejprve se prosadila Anna Lottmann a po ní dvakrát Michaela Srchová a vývoj zápasu se otočil. Japonky se ale nevzdaly a vytvořily si velký tlak, kterému česká obrana sice dlouho odolávala a Kateřina Dvořáková v brance předvedla několik výborných zákroků, ale postupně se přece jen soupeřkám podařilo srovnat a zvrátit výsledek. Češkám se v téhle fázi hry přestala pod tlakem dařit rozehrávka a připravovaly se o šance trochu lacinými chybami.  I přes český presing v závěru si už Japonky dokázaly vítězství ohlídat.

Fotogalerii ze zápasu nejdete zde.

Český tým sice odjížděl do Anglie s vyššími ambicemi, ale celkové desáté místo je i tak úspěch. Na vyšších místech skončily zámořské týmy, které patří k absolutní špičce a jejich hráčská základna a podmínky jsou s našimi nesrovnatelné. Totéž se dá říci i o Anglii; zajímavé by bylo porovnání se Skotskem nebo Walesem, které vždy skončily o stupínek výš než ČR a na které si naše děvčata před turnajem brousila zuby. Izrael, který náš tým zastavil v základní skupině, těží stejně jako v mužském lakrosu z diaspory v USA. Ale podobně vyztužený tým Irska naše reprezentantky dokázaly porazit a i zápas s Japonskem, kde se počet hráček počítá na desetitisíce, byl vyrovnaný. Tvrdá příprava pod vedením Willa Mraze, Tierney Larson, Jany Palajíčkové a Simony Barákové přinesla ovoce. Česká reprezentace má ke světové špičce mnohem blíž než na minulých turnajích a snad se povede tenhle rozdíl v budoucnu ještě stáhnout.

Český tým dokázal při přípravě na MS i během turnaje ohromnou sílu. Už jen shánění prostředků na zajištění účasti bylo velkým oříškem a odjet se podařilo díky nasazení všech hráček v crowdfundingu na HitHitu a podpoře přátel a rodin. A i díky pověstné kapce štěstí a podpoře Petra Čecha, díky němuž se povedlo získat potřebné sponzory, kterým bychom touto cestou chtěli poděkovat, zejména agentuře Czech Tourism a firmám Lottmann Technology, XTraders a Lasvit

Zápasy o medaile se hrají zítra. Kompletní výsledkový servis najdete zde. Oficiální stránky MS jsou zde. Facebokovou stránku české reprezentace najdete zde.

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?