Lacrosse > Ženský lakros > Češky skončily na MS desáté

Češky skončily na MS desáté

21.7.2017

(mi) – Ve svém posledním zápase podlehla česká reprezentace po velkém boji Japonsku 7:10 a patří jí celková desátá příčka na světě. Umístila se jako nejlepší tým z kontinentální Evropy.

Japonky vstupily do zápasu lépe a po čtyřech minutách vedly už 2:0. Michaela Srchová pak dala první gól, což bylo pro tým velkou vzpruhou. Česká obrana se pak sice nechala ještě jednou překonat, ale pak dokázala Japonky pověstné svou rychlostí a pohyblivostí dobře střežit. Anna Lottmann a Tereza Bartušková se po 20 minutách hry postaraly o vyrovnání. Na další japonský gól odpověděla Adéla Blahovcová, do přestávky ale soupeřky znovu získaly jednogólové vedení.

Úvod druhé půle patřil Češkám. Nejprve se prosadila Anna Lottmann a po ní dvakrát Michaela Srchová a vývoj zápasu se otočil. Japonky se ale nevzdaly a vytvořily si velký tlak, kterému česká obrana sice dlouho odolávala a Kateřina Dvořáková v brance předvedla několik výborných zákroků, ale postupně se přece jen soupeřkám podařilo srovnat a zvrátit výsledek. Češkám se v téhle fázi hry přestala pod tlakem dařit rozehrávka a připravovaly se o šance trochu lacinými chybami.  I přes český presing v závěru si už Japonky dokázaly vítězství ohlídat.

Fotogalerii ze zápasu nejdete zde.

Český tým sice odjížděl do Anglie s vyššími ambicemi, ale celkové desáté místo je i tak úspěch. Na vyšších místech skončily zámořské týmy, které patří k absolutní špičce a jejich hráčská základna a podmínky jsou s našimi nesrovnatelné. Totéž se dá říci i o Anglii; zajímavé by bylo porovnání se Skotskem nebo Walesem, které vždy skončily o stupínek výš než ČR a na které si naše děvčata před turnajem brousila zuby. Izrael, který náš tým zastavil v základní skupině, těží stejně jako v mužském lakrosu z diaspory v USA. Ale podobně vyztužený tým Irska naše reprezentantky dokázaly porazit a i zápas s Japonskem, kde se počet hráček počítá na desetitisíce, byl vyrovnaný. Tvrdá příprava pod vedením Willa Mraze, Tierney Larson, Jany Palajíčkové a Simony Barákové přinesla ovoce. Česká reprezentace má ke světové špičce mnohem blíž než na minulých turnajích a snad se povede tenhle rozdíl v budoucnu ještě stáhnout.

Český tým dokázal při přípravě na MS i během turnaje ohromnou sílu. Už jen shánění prostředků na zajištění účasti bylo velkým oříškem a odjet se podařilo díky nasazení všech hráček v crowdfundingu na HitHitu a podpoře přátel a rodin. A i díky pověstné kapce štěstí a podpoře Petra Čecha, díky němuž se povedlo získat potřebné sponzory, kterým bychom touto cestou chtěli poděkovat, zejména agentuře Czech Tourism a firmám Lottmann Technology, XTraders a Lasvit

Zápasy o medaile se hrají zítra. Kompletní výsledkový servis najdete zde. Oficiální stránky MS jsou zde. Facebokovou stránku české reprezentace najdete zde.