Lacrosse > Ženský lakros > Český pohár spěje do finále - kopie

Český pohár spěje do finále - kopie

21.11.2013

Play-off Českého poháru se hraje o tomto víkendu v hale na Jižním Městě. Osm nejlepších týmů střetne o historicky první vítězství v této nové soutěži.

V prvním čtvrtfinále se od 16.15 střetne dlouhodobě nejlepší český tým LC Custodes s dalším týmem z Radotína – ForFun. Mnohonásobní vítězové Národní boxlakrosové ligy jsou papírovým favoritem, ale trenér Procházka očekává těžký a vyrovnaný zápas „ForFun porazili v základní skupině po velmi dobrém výkonu Jižní Město a stejné nasazení lze očekávat i v play-off. Rozhodně to nebude jednoduché“.

Na lavičce týmu ForFun bude hru řídit reprezentační trenér Roman Pokorný a jistě bude mít o motivaci postaráno. Ještě před pár lety vedl právě Custody a získal s nimi několik mistrovských titulů. Šance jeho týmu na úspěch je o to větší, že někteří kmenoví hráči, např. Radek Skála, Jirka Loskot či Matěj Barák, nastupují v Českém poháru za Wolves.

Od 17.30 se ve druhém čtvrtfinále utkají „domácí“ SK Lacrosse Jižní Město s Old Dogs Plzeň. I v tomto duelu je favorit jasný – jsou jimi domácí hráči. Novopečený trenér Jižního Města Lukáš Seiler je ale opatrný: „Plzeň známe z národní ligy a víme, že dokáže znepříjemnit i dobře rozehraný zápas. My ale chceme až do finále a věřím, že se to podaří“. Trenér Old Dogs Jiří Vít je se svým čtvrtfinálovým soupeřem spokojen a cítí šanci na úspěch „Jižní Město nehraje tak silový lakros, což nám vyhovuje, a zápasy v základní skupině nám ukázaly, že dokážeme držet krok se špičkou“.

Velmi zajímavý bude další čtvrtfinálový střet mezi Malešicemi a Bats Bratislava. Malešičtí v základní skupině potvrdili vzestup formy a rozhodně nechtějí skončit pod stupni vítězů. „Malešice měli opravdu velmi špatné období od play-off NBLL přes celou fieldovou ligu NFLL. Naštěstí se podařilo sérii patnácti prohraných utkání v řadě během základní skupiny Českého poháru přerušit. To byl cíl, se kterým jsme do této soutěže šli. Nakonec jsme postoupili z druhého místa, což je lepší než jsme před turnajem čekali. Je nám asi jedno proti komu budeme v play-off hrát, věřím, že naše zvýšené sebevědomí nám pomůže k úspěchu“ říká trenér Pavel Semerák. Také jediný zahraniční zástupce v závěrečných bojích si velmi věří. Jeden z klíčových hráčů Tomáš Jeck k tomu poznamenal: „Malešice v žádném případě nepodceňujeme, ale chceme až do finále. Velmi tvrdě jsme se připravovali a přijedeme v kompletní sestavě.“

Jako poslední nastoupí ke svému zápasu LC Pardubice, ověnčené čerstvým úspěchem na turnaji ve Francii, a LCC Wolves, vítězové letošní Evropské ligy, ovšem se značně prořídlou sestavou. Hledat favorita v tomto zápase je velmi těžké a můžeme očekávat vyrovnaný souboj. Šéf pardubického týmu Aleš Oulehla má ze soupeře respekt „Wolves hrají v poslední době velmi dobře, naopak nám budou chybět tři zranění klíčoví hráči“. Klíčové pro případný úspěch mladých „Vlků“ z Radotína bude výkon brankáře Mareše a útočníků Radka Skály a Matěje Baráka.

Nedělní program vyvrcholí finálovým zápasem od 12 hodin a bude to opravdu zajímavá podívaná. Půjde o první titul vítěze Českého poháru, soutěže, která ukončí letošní lakrosový rok.

Na další pořádný boxlakros si pak fanoušci počkají do ledna, kdy mohou navštívit skvěle obsazený Winterlaxcup a od března se pak mohou těšit na národní boxlakrosovou ligu.

 

Program play-off

Sobota

16.15 – Čtvrtfinále 1: LC Custodes vs. LC For Fun

17.30 – Čtvrtfinále 2: SK Lacrosse Jižní Město vs. Old Dogs Plzeň

18.45 – Čtvrtfinále 3: TJ Malešice vs. Bats Bratislava

20:00 – Čtvrtfinále 4: LC Pardubice vs. LCC Wolves

 

Neděle

8.10 – Zápas o sedmé místo

8.50 – Semifinále 1

10.00 – Semifinále 2

11.10 – Zápas o páté místo

12.00 – Finále

 

Jan Barák

 

Partneři Českého poháru

Český pohár spěje do finále - kopie
Český pohár spěje do finále - kopie
Český pohár spěje do finále - kopie
Český pohár spěje do finále - kopie

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%