Lacrosse > Český pohár spěje do finále

Český pohár spěje do finále

21.11.2013

Play-off Českého poháru se hraje o tomto víkendu v hale na Jižním Městě. Osm nejlepších týmů střetne o historicky první vítězství v této nové soutěži.

V prvním čtvrtfinále se od 16.15 střetne dlouhodobě nejlepší český tým LC Custodes s dalším týmem z Radotína – ForFun. Mnohonásobní vítězové Národní boxlakrosové ligy jsou papírovým favoritem, ale trenér Procházka očekává těžký a vyrovnaný zápas „ForFun porazili v základní skupině po velmi dobrém výkonu Jižní Město a stejné nasazení lze očekávat i v play-off. Rozhodně to nebude jednoduché“.

Na lavičce týmu ForFun bude hru řídit reprezentační trenér Roman Pokorný a jistě bude mít o motivaci postaráno. Ještě před pár lety vedl právě Custody a získal s nimi několik mistrovských titulů. Šance jeho týmu na úspěch je o to větší, že někteří kmenoví hráči, např. Radek Skála, Jirka Loskot či Matěj Barák, nastupují v Českém poháru za Wolves.

Od 17.30 se ve druhém čtvrtfinále utkají „domácí“ SK Lacrosse Jižní Město s Old Dogs Plzeň. I v tomto duelu je favorit jasný – jsou jimi domácí hráči. Novopečený trenér Jižního Města Lukáš Seiler je ale opatrný: „Plzeň známe z národní ligy a víme, že dokáže znepříjemnit i dobře rozehraný zápas. My ale chceme až do finále a věřím, že se to podaří“. Trenér Old Dogs Jiří Vít je se svým čtvrtfinálovým soupeřem spokojen a cítí šanci na úspěch „Jižní Město nehraje tak silový lakros, což nám vyhovuje, a zápasy v základní skupině nám ukázaly, že dokážeme držet krok se špičkou“.

Velmi zajímavý bude další čtvrtfinálový střet mezi Malešicemi a Bats Bratislava. Malešičtí v základní skupině potvrdili vzestup formy a rozhodně nechtějí skončit pod stupni vítězů. „Malešice měli opravdu velmi špatné období od play-off NBLL přes celou fieldovou ligu NFLL. Naštěstí se podařilo sérii patnácti prohraných utkání v řadě během základní skupiny Českého poháru přerušit. To byl cíl, se kterým jsme do této soutěže šli. Nakonec jsme postoupili z druhého místa, což je lepší než jsme před turnajem čekali. Je nám asi jedno proti komu budeme v play-off hrát, věřím, že naše zvýšené sebevědomí nám pomůže k úspěchu“ říká trenér Pavel Semerák. Také jediný zahraniční zástupce v závěrečných bojích si velmi věří. Jeden z klíčových hráčů Tomáš Jeck k tomu poznamenal: „Malešice v žádném případě nepodceňujeme, ale chceme až do finále. Velmi tvrdě jsme se připravovali a přijedeme v kompletní sestavě.“

Jako poslední nastoupí ke svému zápasu LC Pardubice, ověnčené čerstvým úspěchem na turnaji ve Francii, a LCC Wolves, vítězové letošní Evropské ligy, ovšem se značně prořídlou sestavou. Hledat favorita v tomto zápase je velmi těžké a můžeme očekávat vyrovnaný souboj. Šéf pardubického týmu Aleš Oulehla má ze soupeře respekt „Wolves hrají v poslední době velmi dobře, naopak nám budou chybět tři zranění klíčoví hráči“. Klíčové pro případný úspěch mladých „Vlků“ z Radotína bude výkon brankáře Mareše a útočníků Radka Skály a Matěje Baráka.

Nedělní program vyvrcholí finálovým zápasem od 12 hodin a bude to opravdu zajímavá podívaná. Půjde o první titul vítěze Českého poháru, soutěže, která ukončí letošní lakrosový rok.

Na další pořádný boxlakros si pak fanoušci počkají do ledna, kdy mohou navštívit skvěle obsazený Winterlaxcup a od března se pak mohou těšit na národní boxlakrosovou ligu.

 

Program play-off

Sobota

16.15 – Čtvrtfinále 1: LC Custodes vs. LC For Fun

17.30 – Čtvrtfinále 2: SK Lacrosse Jižní Město vs. Old Dogs Plzeň

18.45 – Čtvrtfinále 3: TJ Malešice vs. Bats Bratislava

20:00 – Čtvrtfinále 4: LC Pardubice vs. LCC Wolves

 

Neděle

8.10 – Zápas o sedmé místo

8.50 – Semifinále 1

10.00 – Semifinále 2

11.10 – Zápas o páté místo

12.00 – Finále

 

Jan Barák

 

Partneři Českého poháru

Český pohár spěje do finále
Český pohár spěje do finále
Český pohár spěje do finále
Český pohár spěje do finále

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?