Lacrosse > Ženský lakros > Češky na MS s přehledem porazily Haudenosaunee 18:6

Češky na MS s přehledem porazily Haudenosaunee 18:6

20.7.2017

(mi) – Česká reprezentace na MS přehrála po soustředěném a disciplinovaném výkonu tým Haudenosaunee 18:6 a zítra od 13 hodin středoevropského času se utká s Japonskem o konečné deváté místo.

Ačkoliv na rozdíl od mužského lakrosu nepatří Indiánky k absolutní světové špičce, figuruje na jejich soupisce řada vynikajících hráček a jsou velmi schopné střelecky. Češky se tedy připravovaly na pečlivou obranu, která nedovolí soupeřkám snadno střílet, a v útoku spoléhaly na rychlost a fyzičku, kterou naopak podle předchozích zápasů Indiánky tak dobrou nemají.

Začátek zápasu našemu týmu vyšel dobře. V páté minutě otevřela skóre Adéla Blahovcová a Anna Lottmann přidala vzápětí druhý gól. V osmé minutě už byl stav 4:0, teprve potom se prosadily i soupeřky. Češky si pak vybraly trochu slabší chvilku a nechaly Irokézky dotáhnout na 4:3, ale na třetí gól soupeře ihned odpověděla Anna Lottmann a Češky se zkoncentrovaly a zápas postupně zcela ovládly.

O půli byl stav 11:5 a ani po přestávce se soupeř, který očividně začal ztrácet fyzicky, k odporu nevzepjal a dokázal přidat jen jediný gól. Češky jich nasázely sedm, a skóre se tak zastavilo na stavu 18:6.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Adéla Blahovcová, a to jak oficiálně pořadateli, tak v „domácím“ hodnocení trenérů českého týmu. Druhý růžový míč, který trenéři udělují, dostala Markéta Vrabcová, která stabilně celý turnaj odvádí výbornou práci v obraně. Fotogalerii ze zápasu nejdete zde.

Zítra od 13 hodin středoevropského času čeká naše děvčata poslední zápas na MS – o celkové deváté místo proti Japonsku. Japonky se dnes vypořádaly s Italkami 16:6 a bude třeba se připravit na jejich rychlost.

V prvním semifinále turnaje svedly ohromný boj Australanky s Kanaďankami. Australanky nejprve otočily nepříznivý vývoj zápasu z 3:5 na 6:5, ale Kanada si vyrovnávavacím gólem vynutila prodloužení. V něm Kanaďanky přidaly dva góly a probojovaly se do finále. Jejich soupeřkami budou Američanky, které porazily domácí Anglii 19:8. Angličanky vzdorovaly statečně až do konce s velkou podporou fanoušků, ale Američanky byly o úroveň lepší. Jejich rychlost a agresivní obranný presing, do kterého se v poli velmi aktivně zapojuje i brankářka, zatím na turnaji nenašly vážnějšího konkurenta.

V sobotu tak v zápasech o medaile nastoupí Anglie proti Austrálii v boji o bronz a USA proti Kanadě ve finále. Zítra se hrají ostatní zápasy o umístění. O páté místo bude bojovat Skotsko s Izraelem, který porazil Wales až ve druhém nastavení hraném na náhlou smrt. Soupeřem Walesanek bude Nový Zéland.

Kompletní výsledkový servis najdete zde. Oficiální stránky MS jsou zde. Facebokovou stránku české reprezentace najdete zde.