Lacrosse > Ženský lakros > Češky na ME v lakrosu obsadily 4. místo a dostaly se tak do elitní skupiny

Češky na ME v lakrosu obsadily 4. místo a dostaly se tak do elitní skupiny

26.7.2019

Česká ženská lakrosová reprezentace na ME obsadila 4. místo a postoupila do elitní evropské skupiny

Češky v napínavém zápase na mistrovství Evropy v Izraeli prohrály s Walesem 8:13 a skončily těsně pod stupni vítězů. Ačkoli chtěly po šestnácti letech získat na šampionátu medaili, nakonec na Velšanky nestačily. Díky 4. příčce se pro příští ME probojovaly mezi elitní skupinu nejlepších šesti týmů, které mají na ME za čtyři roky výhodnější startovní pozici. Kvality české reprezentace si všimla také světová lakrosová federace World Lacrosse, od které dostaly Češky pozvání na World Games, kde si zahraje jen osm týmů světa.

Český tým nastoupil do zápasu o bronz lépe a po dvou čtvrtinách si držel dvoubrankový náskok (7:5). V druhé polovině zápasu ale Češky dokázaly skórovat jen jednou, za to mírné favoritky z Walesu vstřelily osm gólů. I přes prohru tým z České republiky podal kvalitní výkon a dokázal, že se může rovnat nejlepším v Evropě.

Musíme umět přijímat porážky stejně jako výhry. V Česku nám chybí těžké zápasy a neumíme se s takovým tlakem vyrovnávat. Ale i přes prohru jsem na nás hrdý, všechny holky makaly, ale máme před sebou ještě velký kus práce a věřím, že i světlou budoucnost,“ zhodnotil zápas a celé mistrovství asistent trenéra Adam Ondráček.

Češky vstoupily do šampionátu suverénně, v základní skupině porazily Rakousko (18:8), Švédsko (21:2), Španělsko (23:0) a Finsko (22:0) a bez ztráty bodu postoupily do čtvrtfinále. Klíčový zápas o postup do bojů o medaile proti Irsku zvládly. V napínavém utkání zvítězily těsně 12:10. V semifinále český tým narazil na Anglii. Češky první dvě čtvrtiny držely s favoritkami krok (7:7), ale držitelky zlatých medailí z posledních dvou ME nepřekonaly a prohrály 10:16.

Mistrovství Evropy vyhrál tým Anglie, jenž ve finále porazil domácí Izraele 10:7.