Lacrosse > Ženský lakros > Češky míří na Super Sixes do Hongkongu

Češky míří na Super Sixes do Hongkongu

23.12.2023

Češky míří na Super Sixes do Hongkongu

Prestižní mezinárodní turnaj Super Sixes pro šest mužských a sedm ženských týmů se koná od 29. do 31. prosince v Hongkongu. Disciplínu sixes si zde zkusí i české reprezentantky, které do Asie vyrážejí ještě během vánočních svátku 26. prosince.

Podobně jako hokejisté do 20 let na mistrovství světa, účastníci Tour de Ski v klasickém lyžování a Turné čtyř můstků skokanů na lyžích, budou i lakrosoví hráči a hráčky z celého světa trávit konec roku svým sportem. A to na turnaji Super Sixes v Hongkongu. Nebudou zde chybět ani české reprezentantky. Hraje se ve WongChuk Hang Sports Centre v oblasti Aberdeen.

Češky se zúčastní sedmičlenného turnaje žen. Ve skupině A je čekají v pátek 29. prosince Filipíny a Německo, v sobotu pak výběr domácího Hongkongu II. Dva týmy ze skupiny postoupí do semifinále. Ve skupině B jsou Čína, elitní tým Hongkongu a celek Velké Británie.Semifinále žen se hrají 31. prosince v 9 hodin místního času, finálový zápas se uskuteční od 14 hodin a bude živě streamován na TVB Lacrosse TV. V Česku je o sedm hodin méně. Večer čeká účastníky Countdown Party.

Britky a Češky se zúčastnily Světových her v minulém roce. Čína už je jistý účastník Světových her pro rok 2025, protože se budou konat v tamějším městě Čcheng-tu. O rok později bude první mistrovství světa v sixes. Celé období pak vyvrcholí na olympijských hrách v roce 2028 v Los Angeles. 

Hongkong je zvláštní administrativní oblastí Čínské lidové republiky. Leží na pobřeží Jihočínského moře. Jde o významné ekonomické a obchodní centrum. Hongkong ostatně patří mezi nejdražší města na celém světě. Podle analytiků EconomistIntelligence Unit je v žebříčku pátý. V listopadovém přehledu nejlepších hotelů světa jsou mezi prvními pěti hned dva v Hongkongu, konkrétně Rosewood a TheUpper House. V obou začíná noc na 15 tisících korun. 

Text: Pavel Urban

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302