Lacrosse > Mužský lakros > Český boxlakros dobývá Evropu

Český boxlakros dobývá Evropu

15.11.2011

Český boxlakros dobývá Evropu
Český boxlakros dobývá Evropu
Český boxlakros dobývá Evropu

(dž) - Ve dnech 12. a 13. 11. 2011 vyrazil LC Pardubice na boxlakrosový turnaj do francouzského Lille, kde domácí tým pořádal již třetí ročník turnaje Boxmania za účasti týmů z Francie, Nizozemí a Německa. Český tým byl jako zástupce nejlepší evropské boxlakrosové země předem pasován do role favorita turnaje.

V zajímavém prostředí Halle de Glisse v samotném centru Lille od začátku nebylo pochyb o ambicích českého týmu. V úvodním utkání si Pardubice snadno poradily s Nizozemci z týmu Zwolle Wolves 21:0. Následně porazily loňského obhájce titulu domácí Spartiates de Lille 11:1 a v závěru dne i borce Paris Psycho's  8:2.

S jistotou finálové účasti nastoupily v neděli ráno proti německým Bundeswehr Lacrosse Mnichov. Právě němečtí lakrosáci s výborným brankařem byli jediným týmem, který Pardubice potrápil . Přesto LC Pardubice zvítězil 5:2 a postoupil do finále beze ztráty bodu z prvního místa.

O třetí místo v turnaji si to ve francouzském derby rozdali hráči Lille s Paříží a domácí po vyrovnané první polovině zápasu  soupeře přehráli a v prestižním souboji pokořili 7:2.

Ve finále narazily Pardubice opět na Bundeswehr Mnichov a německý tým předvedl vynikající výkon.  I přes rychle inkasovanou branku v úvodu Pardubičtí rychle obrátili a ujali se vedení, a když na začátku druhé periody přidali branku další, vítězství 3:1 a tím i celkové vítězství v turnaji Boxmania 2011 si již s přehledem uhlídali.

Pardubický Jan Skokan byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a  tým LC Pardubice tak ukázal ve Francii atraktivitu a kvalitu českého boxlakrosu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%