Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město hostilo první turnaj Českého poháru

Jižní Město hostilo první turnaj Českého poháru

12.11.2013

První turnaj Českého poháru se o víkendu hrál v krásném prostředí sportovní haly na Jižním Městě. Na programu byly zápasy v základních skupinách, které rozhodly o pořadí týmů před play-off. To se uskuteční za čtrnáct dní (23.–24. 11.) v plzeňské hale na Košutce.

Český pohár je v boxlakrosovém kalendáři novinkou. A možná proto se prvního ročníku této soutěže z původně přihlášených deseti týmů do bojů zapojilo jen devět, včetně rakouských Vienna Monarchs a slovenských Bats. Nově vznikající tým LC Wild Boars Šumava nakonec v  potřebném počtu nedorazil, a tak si na jejich plnohodnotný vstup na lakrosovou scénu budeme muset ještě počkat.

Úvodní víkend tak nabídl dvanáct, v drtivé většině velmi zajímavých zápasů, ve kterých se nejlépe dařilo LC Custodes Radotín a domácím hráčům z Jižního Města. Ti sice hned v úvodním duelu překvapivě podlehli radotínským Forfun, ale ve druhém zápase skvěle otočili nepříznivý vývoj utkání s Bats, a i když po dvou periodách prohrávali 4:8, podařilo se jim nakonec zvítězit 10:9. Největší podíl na tomto obratu měl nestárnoucí Pavel Došlý.

LC Custodes, vítěz skupiny „A“, žádné překvapení nepřipustil a všechny své zápasy s přehledem vyhrál.

Ze zajímavých utkání stojí jistě za zmínku dva zápasy radotínských Wolves, kteří nejprve měli obrovské starosti s Old Dogs Plzeň, kdy ještě minutu před koncem prohrávali o dvě branky. Podařilo se jim však brankami Skály a Sedláka vyrovnat a v samostatných nájezdech už nedali soupeři šanci. V dalším dramatickém utkání pak těsně podlehli Malešicím 8:9. Pro Malešické to byla první výhra po více jak sto dní trvající sérii proher.

Malešičtí potvrdili návrat formy i dalším utkání s Vienna Monarchs a po vítězství 8:4 obsadili druhou pozici ve skupině „A“. LCC Wolves skončili třetí a na posledním postupovém místě do čtvrtfinále se umístili Old Dogs Plzeň. Rakouský celek se i přes velmi sympatické výkony do play-off neprobojoval.

Ve skupině „B“ se za vítězným Jižním Městem umístily Pardubice, které svá utkání předehrávaly, protože o tomto víkendu úspěšně reprezentovaly český lakros na turnaji ve Francii. Třetí místo vybojovali slovenští Bats a poslední postupovou pozici obsadili radotínští ForFun, kteří v dalších zápasech nenavázali na dobrý výkon z úvodního utkání s Jižním Městem.

Ve čtvrtfinále se za čtrnáct dní potkají tyto dvojice:

LC Custodesvs. For Fun
LC Jižní Město vs. Old Dogs Plzeň
TJ Malešice vs. Bats Bratislava
LC Pardubice vs. LCC Wolves

Výsledky a statistiky naleznete zde: http://stats.pointbench.com/cc/2013/

Další informace na FB : https://www.facebook.com/pages/CZECH-CUP-2013/438388486268150?ref=hl

Velké díky patří všem pořadatelům z týmu Jižního Města za bezchybnou organizaci.

Jan Barák, Michaela Zvarová

 

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 24
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?