Lacrosse > Mužský lakros > Jižní Město hostilo první turnaj Českého poháru

Jižní Město hostilo první turnaj Českého poháru

12.11.2013

První turnaj Českého poháru se o víkendu hrál v krásném prostředí sportovní haly na Jižním Městě. Na programu byly zápasy v základních skupinách, které rozhodly o pořadí týmů před play-off. To se uskuteční za čtrnáct dní (23.–24. 11.) v plzeňské hale na Košutce.

Český pohár je v boxlakrosovém kalendáři novinkou. A možná proto se prvního ročníku této soutěže z původně přihlášených deseti týmů do bojů zapojilo jen devět, včetně rakouských Vienna Monarchs a slovenských Bats. Nově vznikající tým LC Wild Boars Šumava nakonec v  potřebném počtu nedorazil, a tak si na jejich plnohodnotný vstup na lakrosovou scénu budeme muset ještě počkat.

Úvodní víkend tak nabídl dvanáct, v drtivé většině velmi zajímavých zápasů, ve kterých se nejlépe dařilo LC Custodes Radotín a domácím hráčům z Jižního Města. Ti sice hned v úvodním duelu překvapivě podlehli radotínským Forfun, ale ve druhém zápase skvěle otočili nepříznivý vývoj utkání s Bats, a i když po dvou periodách prohrávali 4:8, podařilo se jim nakonec zvítězit 10:9. Největší podíl na tomto obratu měl nestárnoucí Pavel Došlý.

LC Custodes, vítěz skupiny „A“, žádné překvapení nepřipustil a všechny své zápasy s přehledem vyhrál.

Ze zajímavých utkání stojí jistě za zmínku dva zápasy radotínských Wolves, kteří nejprve měli obrovské starosti s Old Dogs Plzeň, kdy ještě minutu před koncem prohrávali o dvě branky. Podařilo se jim však brankami Skály a Sedláka vyrovnat a v samostatných nájezdech už nedali soupeři šanci. V dalším dramatickém utkání pak těsně podlehli Malešicím 8:9. Pro Malešické to byla první výhra po více jak sto dní trvající sérii proher.

Malešičtí potvrdili návrat formy i dalším utkání s Vienna Monarchs a po vítězství 8:4 obsadili druhou pozici ve skupině „A“. LCC Wolves skončili třetí a na posledním postupovém místě do čtvrtfinále se umístili Old Dogs Plzeň. Rakouský celek se i přes velmi sympatické výkony do play-off neprobojoval.

Ve skupině „B“ se za vítězným Jižním Městem umístily Pardubice, které svá utkání předehrávaly, protože o tomto víkendu úspěšně reprezentovaly český lakros na turnaji ve Francii. Třetí místo vybojovali slovenští Bats a poslední postupovou pozici obsadili radotínští ForFun, kteří v dalších zápasech nenavázali na dobrý výkon z úvodního utkání s Jižním Městem.

Ve čtvrtfinále se za čtrnáct dní potkají tyto dvojice:

LC Custodesvs. For Fun
LC Jižní Město vs. Old Dogs Plzeň
TJ Malešice vs. Bats Bratislava
LC Pardubice vs. LCC Wolves

Výsledky a statistiky naleznete zde: http://stats.pointbench.com/cc/2013/

Další informace na FB : https://www.facebook.com/pages/CZECH-CUP-2013/438388486268150?ref=hl

Velké díky patří všem pořadatelům z týmu Jižního Města za bezchybnou organizaci.

Jan Barák, Michaela Zvarová

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193