Lacrosse > Mužský lakros > Česko potvrdilo výhrou nad Skotskem prvenství v základní skupině MS

Česko potvrdilo výhrou nad Skotskem prvenství v základní skupině MS

24.9.2019

(ek, ps) V pondělí nastoupil český národní tým k poslednímu utkání základní skupiny proti týmu Skotska. Výsledek tohoto utkání však již nemohl ovlivnit české vítězství ve skupině. Trenéři postavili do branky Jakuba Mareše a v útoku dostal příležitost mladík Pavel Srch. Volno naopak měli Munk, Košťál a Dubenski.

Očekával se zápas s převahou českého týmu a jednoznačným vítězství. Ve skutečnosti bylo Skotsko, pod trenérským vedením Briana Witmera, na Čechy velmi dobře připraveno a herně prověřilo jak náš útok, tak obranu.

Skotsko začalo velmi houževnatě, z čehož v 6. minutě vytěžilo vedení 1:0. Na vyrovnávací branku ale český tým nečekal příliš dlouho a hned v následující minutě srovnal skóre Skokan. Českému týmu se nedařilo v produktivitě a z mnoha střel nebyl schopen skórovat. Ve 13. minutě byl vyloučen Vickars a náš tým se dostal do vedení 2:1 gólem Knotka. Ještě do konce periody však Skotsko vyrovnalo zásluhou Moffatta.

Druhá perioda začala vyloučením skotského hráče. Tuto přesilovou hru sice Češi nedokázali využít, ale po srovnání počtu hráčů na hřišti vstřelil gól na 3:2 Výmola. Během další přesilové hry skóruje Oulehla a hned po něm koriguje skóre Paciejewski na 4:3. Hra má v ten moment rychlý spád. V 9. minutě střílí gól Říha, ale hned v zápětí je vyloučen Gottwald za držení a chvíli po něm i Minařík. V tu chvíli drží náš tým nad vodou brankář Mareš. Před koncem poloviny zápasu Češi nevyužívají přesilovou hru, naopak se dostávají do oslabení, Skotsko si bere oddechový čas a odvolává brankáře. Skóre zůstává naštěstí nezměněné – 5:3.

Druhá polovina zápasu se nesla ve stejném duchu jako ta první, tzn. v duchu nepříjemného kouskování hry rozhodčími, kteří nepochopitelně vylučovali hráče na obou stranách. Za třetí a čtvrtou periodu bylo rozdáno 16 trestů, včetně dvou pětiminutových. Jeden dostal Procházka za nedovolené bránění a druhý pak skotský Vickers za hru vysokou holí. Celkem bylo odpískáno 26 vyloučení za celý zápas, což nepřineslo divákům ani hráčům ucelený dojem ze hry.

Ve třetí periodě vstřelili góly Procházka s Došlým. Ve čtvrté pak Loskot, Skokan, Došlý a nakonec také Srch. Česko porazilo skotský tým 11:6 a vyhrálo Zelenou skupinu, tím pádem ho čeká postupující tým ze skupiny Žluté, kterým je tým Nizozemska. Zápas se odehraje v 17 hod místního času, tedy ve 2 hodiny ráno času českého.