Lacrosse > Ženský lakros > V Česko-německém poháru 2012 zvítězil Hannover

V Česko-německém poháru 2012 zvítězil Hannover

24.9.2012

SK Lacrosse jižní Město v zápase proti domácímu HannoveruSK Lacrosse jižní Město v zápase proti domácímu Hannoveru
SK Lacrosse jižní Město v zápase proti domácímu Hannoveru
Vítězky česko-německého poháru 2012 - DHC HannoverVítězky česko-německého poháru 2012 - DHC Hannover
Vítězky česko-německého poháru 2012 - DHC Hannover

(ado) Minulý víkend se konal již potřetí v řadě Česko-německý pohár, tentokrát v německém Hannoveru. Za český ženský lakros se vydaly bojovat týmy LCC Radotín, SK Lacrosse Jižní Město a TJ Sokol I. Smíchov.

V německé lize ženského lakrosu obsadily první tři příčky týmy Hannover, Mnichov a Heidelberg.

V sobotních zápasech se vedlo nejlépe mistryním z Radotína, které porazily Mnichov výsledkem 12:2 a v druhém utkání si musely vybojovat vítězství nad Heidelbergem 15:8. Tým Jižního Města i TJ Sokol I. Smíchov podlehly německým mistryním z Hannoveru a další zápas odehrály proti sobě. Utkání dopadlo lépe pro tým Smíchova v růžových dresech 6:2.

V neděle probíhalo semifinále, finále a zápasy o umístění. Hannover jasně porazil tým na stříbrné příčce Mnichov výsledkem 9:3 a zajistil si tak místo v boji o zlato. LCC Radotín se potkal s dalším českým týmem TJ Sokol I. Smíchov. Utkání muselo být odehráno jen v devíti hráčkách, kvůli nešťastným zraněním několika hráček Smíchova. LCC Radotín se díky výsledku 15:8 posunul také do finále.

Ještě před odpoledním závěrečným finálovým zápasem se odehrály vyrovnané boje o 3. a 5. příčku. Oba české celky bojovaly do poslední chvíle, TJ Sokol Smíchov však nakonec prohrál 4:8, i když dlouhou dobu držel s Mnichovem krok. Tým Jižního Města bojoval až do náhlé smrti, kde vítěznou branku vstřelil tým Heidelberg a díky skóre 5:4 uzmul vyšší příčku než Češky.

Finále česko-německého poháru 2012 probíhalo mezi domácím týmem Hannover a českými mistryněmi LCC Radotín. Ze začátku nastoupily radotínské hráčky s převahou, Německo však brzy vyrovnalo a chytrou a taktickou hrou si vybojoval pohár s výsledkem 11:8.

Konečné pořadí Česko-německého poháru 2012:

1. DHC Hannover
2. LCC Radotín
3. HLC Rot-Weiß München
4. TJ Sokol I. Smíchov
5. TSG 78 Heidelberg Lacrosse 
6. SK Lacrosse Jižní Město

Více fotek ve Fotogalerii.

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?