Lacrosse > Ženský lakros > České juniorky porazily tři seniorské reprezentace - kopie - kopie

České juniorky porazily tři seniorské reprezentace - kopie - kopie

4.5.2015

České juniorky porazily tři seniorské reprezentace - kopie - kopie

(pur) - Příjemný a velmi cenný turnaj absolvoval český národní tým do 19 let v rakouském Pinkafeldu. Během dvou dní odehrály juniorky pět zápasů se třemi seniorskými reprezentacemi, které se chystají na letošní ME v Nymburce, a všechny alespoň jednou porazily. I v oslabené sestavě se ukázala síla mladého českého výběru.

Po brzkém vstávání a dlouhé cestě nevstoupila děvčata do prvního utkání proti reprezentaci Rakouska vůbec dobře. Rychlý náskok domácích 3:0 chtěly trenérky zvrátit time outem, ale ani ve zbytku utkání se nepovedlo Češkám přeladit do správných otáček. Padaly jim přihrávky, nedařily se přenosy a dostávaly laciné góly. Celkově vyhrálo Rakousko vysoko 13:3.

Ve druhém pátečním utkání už se ale české juniorky probraly a proti Švédkám podaly o mnoho lepší výkon než proti Rakousku. Pramenila z toho výhra 11:7 a hozená rukavice českým hokejistům, kteří večer na domácím MS bojovali se Švédy také statečně, ale prohráli 5:6 po samostatných nájezdech.

Sobotní program odstartoval pro české lakrosistky zápasem proti Lotyškám. Výhra 10:5 se nerodila snadno a Češky dominovaly až ve druhé polovině utkání. Tentokrát už to později vyšlo se stejným sokem i hokejistům.

Pak následovaly dva zkrácené zápasy s pátečním soupeři. Švédky, které se i podle vlastních slov během víkendu úspěšně sehrávaly a zlepšovaly, skvěle začaly a rychlý tříbrankový náskok si udržovaly až do konce. Nakonec severský celek zvítězil 6:4. Naopak Češkám vyšla pomsta Rakušankám. I přes velkou únavu skvěle zabojovaly a vývoj utkání otočily. Nakonec český celek našel recept na rakouský styl obrany a radoval se z těsné výhry 6:5. Zajímavý turnaj tak zakončil vítězně.

Ani v Pinkafeldu se, bohužel, českému týmu nevyhýbala drobná zranění a brankářky se dokonce prostřídaly v poli. Pokud ale bude za dva a půl měsíce na MS do Skotska cestovat v co nejsilnější sestavě (snad se podaří vše vyléčit), můžeme se těšit na parádní lakros. Tenhle tým, který při sobě neskutečně drží za všech okolností, by si zasloužil uspět.

 

Foto: Facebook CWL U19

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%