Lacrosse > Mužský lakros > Česká stopa ve Francii trvá

Česká stopa ve Francii trvá

18.11.2015

Posedmé se začátkem listopadu sjely do francouzského Lille boxlakrosové týmy z Německa, Anglie, Švédska, Belgie, Holandska, Francie a České republiky.

Po náročném reprezentačním podzimu se pro letošek omluvily týmy z Irska a Švýcarska. Naopak, poprvé vyslala do Francie dva týmy Česká republika. K vítězi posledních čtyř ročníků LC Pardubice se premierově přidal Old Dogs Plzeň a oba týmy v průběhu turnaje přesvědčily o evropské dominanci českého boxlakrosu.

Nováčci z Plzně svou skupinou prokráčeli suveréně. To obhájci z Pardubic dopláceli na oslabenou obranu a absenci brankařské jedničky a o vítězství ve skupině se museli poprat.

Hned v prvním zápase se dočkali první bodové ztráty, když remizovali se Švédy. V dalších utkáních skupiny už ovšem nezaváhali a díky kvalitě v útoku soupeře z Německa a Francie přestříleli.

Díky vítězství ve skupině následovalo pro pardubické snadné čtvrtfinále, v němž na ně belgický soupeř nestačil. Díky tomu se mohli těšit na nedělní semifinále s nizozemskými Orange.

Plzeňáci, vítězové druhé skupiny, se po snadném čtvrtfinále zřejmě již chystali na finále, protože jejich výkon v semifinále byl jediným slabším okamžikem v turnaji. Utkání se Švédy, které měli zkraje plně pod kontrolou, zbytečně zdramatizovali a nechali soupeře dotáhnout, aby se pak museli strachovat o postup. To se však povedlo, a protože v druhém semifinále nezaváhali pardubičtí, čekalo diváky české finále.

V něm Old Dogs diktovali tempo v začátku utkání a Pardubice dotahovali. Když se na začátku druhé periody pardubičtí dostali poprvé do vedení, mohlo se zdát, že se karta obrací, ale opak byl pravdou. Veterán v plzeňském dresu Pavel Kraus se proti soupeři vytáhl přesným zakončením a západočeši převzali po čtyřleté nadvládě soupeře trofej pro vítěze. Po zásluze – přivezli nejlepší tým a zejména na pozici brankaře byl mezi finalisty zásadní rozdíl.

Aleš Oulehla
Foto Yannick Serpaud

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%