Lacrosse > Interkros > Česká republika obhájila zlato v ženské i mužské části

Česká republika obhájila zlato v ženské i mužské části

27.8.2018

Ve středu 22. srpna se obě české reprezentace, ženská i mužská, probojovaly do finálových zápasů a bojovaly o celkové vítězství ve svých turnajích.

Do bojů o cenné kovy zasáhly také české juniorky, které po napínavém zápase proti soupeřkám z Québecu vybojovaly bronzovoé medaile. Ve finále se pak seniorský ženský tým utkal s Němkami, které až do poloviny třetí čtvrtiny dokázaly hrát s Češkami vyrovnaný zápas. Pak však domácí tým zabral, zlepšil obranu a své soupeřky dokázal přehrát a zvítězit 27:20.

Čeští junioři v konečné fázi turnaje také hráli o možnou třetí příčku. Bohužel ta byla nakonec nad jejich síly a z turnaje si odnáší poslední páté místo. Čtvrtí skončili Francouzi a bronz tak vybojovali Němci, kteří ve skupině o bronz oba své soupeře s přehledem přehráli. Finálový zápas mezi Českem a Québecem byl poněkud tvrdší než zbytek zápasů. Oba týmy hrály své maximum a dost často docházelo ke kontaktům, které do interkrosu moc nepatří. Ve finále MS se však může leccos přiostřit. Hosté se sice dostali hned na začátku utkání do vedení, ale to jim vydrželo pouze do šesté minuty, kdy český tým srovnal na 3:3 a následně utkání otočil ve svůj prospěch. Tento stav se již nezměnil a soupeř byl nejblíže k vyrovnání za stavu 14:11, tedy na rozdíl tří branek. Více se však již nepřiblížili a nakonec utkání skončilo vítězstvím domácích za stavu 29:23.

Oba české seniorské týmy tak splnily papírové předpoklady a obhájily svá předloňská vítězství na půdě Québecu. Dále tak pokračuje česká interkrosová nadvláda a neporazitelnost.