Lacrosse > Mužský lakros > Česká reprezentace vstupuje do žhavé fáze přípravy

Česká reprezentace vstupuje do žhavé fáze přípravy

16.6.2010

(pch) - Ve včerejším přípravném utkání porazila Česká republika americký výběr sportovní cestovní agentury USA Athletes International 14:12. Reprezentace tak ve svém prvním vystoupení před nadcházejícím Mistrovství světa v Manchesteru před domácími diváky určitě nezklamala.

Zoom galleryZačátek utkání byl ze strany českých lakrosistů nervózní a plný nevynucených chyb plynoucích ze zbrklosti. Natěšení Američané toho využili a zejména díky své rychlosti se v první periodě ujali vedení 4:1. Ve druhé části se ale český výběr zklidnil, uvědomil si, že utkání se hraje 80 minut a je třeba trpělivosti. Tým začal pracovat kompaktněji a začalo se i střelecky dařit, takže do poloviny hlavně zásluhou střelců Nováčka a Noska Češi stáhli vedení soupeře na rozdíl jediného gólu. Ve třetí periodě už byla na zámořském týmu znát únava, i když stále vynikal rychlostí. Český tým jakoby si pomalu uvědomoval svoji sílu, začal diktovat tempo a pěti góly, na které Američané našli jen dvě odpovědi, převážil skóre na svou stranu. V poslední periodě si reprezentace i přes několik drobných zaváhání vedení podržela a zkušeně dokráčela k vítěznému konci.

Zoom galleryV zajímavém utkání reprezentace určitě nezklamala. Zaujal zejména přístup jednotlivých hráčů a pozitivní kolektivní duch podpořený excelentními výkony Jakuba Noska a Jakuba Nováčka.

Zoom galleryČást české reprezentace vystoupí o nadcházejícím víkendu na Berlínském turnaji pod hlavičkou LCC Radotín. Hned nato ve středu a ve čtvrtek 23. a 24. června se český výběr představí už téměř v plné síle na tradičním turnaji Prague Cup, kde se v areálu Slavie Praha oba dny od 15.00 hod. a 17.00 hod. postupně střetne s dalšími americkými výběry Lax Ratz, Global Players, Global Starz a Big 3 Lax. V pátek a v sobotu jsou na programu utkání o umístění a na finále se můžeme těšit v sobotu od 17.00.

Do Manchesteru reprezentace odlétá 12. července v noci. Mistrovství světa začíná 16. července a nového světového šampióna budeme znát o týden později, 24. července.

Česká republika – USA AI  14:12 (1:4, 4:2, 5:2, 4:4)

Sestava ČR:
Ladislav Čížek (71:19, Michal Roll) – Jakub Hanzlík, Martin Hodaň, Ladislav Kopfstein, Jakub Kos, Michal Mára, Aleš Veselý – Martin Mrlík, Jakub Nosek, Jakub Nováček, Dominik Pešek, Vojtěch Schaffner, Tomáš Beran, Ondřej Šedivec – Emil Moravec, Pavel Došlý, Roman Seidl 

Střelci: Jakub Nováček (7), Jakub Nosek (5), Roman Seidl (1), Martin Mrlík (1)

Petr Chmelař

Foto Petr Tahal

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa