Lacrosse > Mužský lakros > Česká reprezentace vstupuje do žhavé fáze přípravy

Česká reprezentace vstupuje do žhavé fáze přípravy

16.6.2010

(pch) - Ve včerejším přípravném utkání porazila Česká republika americký výběr sportovní cestovní agentury USA Athletes International 14:12. Reprezentace tak ve svém prvním vystoupení před nadcházejícím Mistrovství světa v Manchesteru před domácími diváky určitě nezklamala.

Zoom galleryZačátek utkání byl ze strany českých lakrosistů nervózní a plný nevynucených chyb plynoucích ze zbrklosti. Natěšení Američané toho využili a zejména díky své rychlosti se v první periodě ujali vedení 4:1. Ve druhé části se ale český výběr zklidnil, uvědomil si, že utkání se hraje 80 minut a je třeba trpělivosti. Tým začal pracovat kompaktněji a začalo se i střelecky dařit, takže do poloviny hlavně zásluhou střelců Nováčka a Noska Češi stáhli vedení soupeře na rozdíl jediného gólu. Ve třetí periodě už byla na zámořském týmu znát únava, i když stále vynikal rychlostí. Český tým jakoby si pomalu uvědomoval svoji sílu, začal diktovat tempo a pěti góly, na které Američané našli jen dvě odpovědi, převážil skóre na svou stranu. V poslední periodě si reprezentace i přes několik drobných zaváhání vedení podržela a zkušeně dokráčela k vítěznému konci.

Zoom galleryV zajímavém utkání reprezentace určitě nezklamala. Zaujal zejména přístup jednotlivých hráčů a pozitivní kolektivní duch podpořený excelentními výkony Jakuba Noska a Jakuba Nováčka.

Zoom galleryČást české reprezentace vystoupí o nadcházejícím víkendu na Berlínském turnaji pod hlavičkou LCC Radotín. Hned nato ve středu a ve čtvrtek 23. a 24. června se český výběr představí už téměř v plné síle na tradičním turnaji Prague Cup, kde se v areálu Slavie Praha oba dny od 15.00 hod. a 17.00 hod. postupně střetne s dalšími americkými výběry Lax Ratz, Global Players, Global Starz a Big 3 Lax. V pátek a v sobotu jsou na programu utkání o umístění a na finále se můžeme těšit v sobotu od 17.00.

Do Manchesteru reprezentace odlétá 12. července v noci. Mistrovství světa začíná 16. července a nového světového šampióna budeme znát o týden později, 24. července.

Česká republika – USA AI  14:12 (1:4, 4:2, 5:2, 4:4)

Sestava ČR:
Ladislav Čížek (71:19, Michal Roll) – Jakub Hanzlík, Martin Hodaň, Ladislav Kopfstein, Jakub Kos, Michal Mára, Aleš Veselý – Martin Mrlík, Jakub Nosek, Jakub Nováček, Dominik Pešek, Vojtěch Schaffner, Tomáš Beran, Ondřej Šedivec – Emil Moravec, Pavel Došlý, Roman Seidl 

Střelci: Jakub Nováček (7), Jakub Nosek (5), Roman Seidl (1), Martin Mrlík (1)

Petr Chmelař

Foto Petr Tahal

 

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?