Lacrosse > Mužský lakros > Česká field lakrosová reprezentace odjíždí na mistrovství světa

Česká field lakrosová reprezentace odjíždí na mistrovství světa

9.7.2010

(pch) - V pondělí v noci se česká výprava přesune letecky do dějství Mistrovství světa ve field lakrosu v Manchesteru. Zde od 15. do 24. července svede boje o co nejlepší umístění. Poslední možnost vidět a popřát české výpravě vše nejlepší bude v neděli, 11. července od 19.00 v Malešicích, kde proběhne trénink a modelový zápas za účasti reprezentace a hráčů amerického programu Global Players.

Na Mistrovství světa se utká 30 týmů rozdělených do 6 divizí a jedné elitní skupiny. Česká republika se v červené skupině postupně utká s Itálií (16. 7., 12:30), Mexikem (17. 7., 9:00) a Švédskem (18. 7., 17:30). Ze šesti divizí postupují do vyřazovacích bojů o dvě místa v play-in game se 3. a 4. týmem z elitní skupiny vítězové a nejlepší dva týmy na druhých místech.

Česká republika odjíždí na šampionát posílena o tři krajánky a Čechoameričana Briana Hubschmanna. V brance bude nastupovat Tommy Kralovenec, jehož záda bude krýt zkušený matador Ladislav Čížek. Specialistu na face off Cheta Koneczneho doplní obránce Jonathan Munk. Vedle zkušeného Aleše Veselého v obraně nastoupí mladíci Jakub Kos a Michal Mára, jediný plzeňský zástupce Jakub Hanzlík a mladý, přesto již zkušený Ladislav Kopfstein. S dlouhou holí se bude ještě ohánět radotínský rychlík Martin Hodaň. Středovou osu utvoří zkušený Martin Mrlík, Jakub Nosek, Jakub Nováček, Tomáš Beran a Vojtěch Schaffner doplnění radotínským mládím v podobě Dominika Peška a Petra Poupěho. V útoku nastoupí velezkušený rychlík Emil Moravec, dále Pavel Došlý a Ondřej Sochna.

Přenosy z utkání elitní skupiny můžete sledovat po registraci na www.247.tv/lacrosse.

Petr Chmelař

Foto: Martin Kozák (1-2) a Petr Tahal (3)

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93