Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi zvládli zápas s Maďary a vyhráli 11:5

Češi zvládli zápas s Maďary a vyhráli 11:5

1.8.2016

Češi zvládli zápas s Maďary a vyhráli 11:5
Češi zvládli zápas s Maďary a vyhráli 11:5
Češi zvládli zápas s Maďary a vyhráli 11:5

(mi) – Český tým na ME v Gödöllő nastupoval do zápasu proti domácímu týmu v roli favoritů  a ačkoliv to bylo těžší, než se očekávalo, svou úlohu naplnil a vyhrál 11:5.

Po úvodních rozhozech si Češi vypracovali převahu v útoku a celkem snadno získali vedení 3:0. Až potom se domácím povedlo skórovat. Češi získali potřebný klid pro rozehrávku a postupně navýšili skóre na 5:1 o půli zápasu.

Maďaři, kteří naplno využili výjimky pro nové týmy na ME a doplnili svůj kádr o řadu Američanů maďarského původu, zejména o schopného brankáře, s podporou domácího publika na tribunách bojovali a nenechávali český tým v klidu. Nebyl to nijak odpočinkový zápas, jak by se snad podle předturnajových statistik mohlo zdát.

Druhá půle byla spíš psychologický boj. Češi v ní dokázali udržet své pozice, hráli trpělivě a nedovolili soupeři stav zvrátit.  Do dalších zápasů by bylo dobré zlepšit kreativitu útoku, který byl proti Maďarům poněkud těžkopádný. Se zkušeností z boxlakrosových zápasů to určitě není nemožné. Zápis dnešního zápasu je zde

O dalším vývoji ve skupině rozhodne hlavně pondělní zápas Německo – Lotyšsko, a pak v úterý utkání ČR – Německo. Češi mají v pondělí volný den. Naděje na postup do osmičky ještě žije.

Další zajímavé výsledky: Švýcarsko porazilo Švédsko 8:3. Polsko přemohlo po napínavém zápase Rusko 8:7. Kompletní výsledky najdete zde.  

Fotogalerie je zde

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286