Lacrosse > Mužský lakros > Češi zítra večer vstoupí do evropského šampionátu v boxlakrosu (akt.)

Češi zítra večer vstoupí do evropského šampionátu v boxlakrosu (akt.)

29.7.2022

Češi zítra večer vstoupí do evropského šampionátu v boxlakrosu (akt.)

(pch) V Hannoveru zítra s ročním zpožděním začíná evropské mistrovství v halové verzi lakrosu. Česká výprava na něm bude obhajovat stříbro z Finska, kde našla přemožitele až v infarktovém finále s týmem Izraele.

Vedle komplikací s organizací šampionátu nebylo kvůli pandemii snadné sladit ani přípravu, jak potvrzují slova reprezentačního trenére Lukáše Neužila: „Kvůli covidu byla příprava více individuální než bylo doposud zvykem. Širší reprezentační výběr se začal pravidelně scházet po prázdninách loňského roku. Příprava se stupňovala  letos po Velikonocích po skončení kvalifikace na MS ve fieldlakrosu, účastí na turnaji German Lacrosse Convention v Drážďanech, tréninky 3x týdně a zakončena byla týdenním soustředěním v Radotíně. Vzhledem k malé hráčské základně a souběhu velkých akcí posunutých kvůli pandemii se podařilo vytěžit maximum a doufáme, že i načasování je správné."

Letos jedou Češi do Německa opět s nejvyššími ambicemi, jak se na evropského boxlakrosového premianta sluší. Cílem, který pro svůj výběr vytyčil, se netají ani Lukáš Neužil: „Ambice máme ty nejvyšší, i když to určitě nebude jednoduché – Německo je lakrosově dlouhodobě na vzestupu a budou navíc mít výhodu domácího prostředí. Finové vypadají letos také velmi dobře. Ostatní týmy, především Anglie, Skotsko a Irsko, jsou vždy velkou neznámou podle toho, kolik se jim podaří přilákat hráčů ze zámoří.“

Reprezentační výběr se bude jako vždy opírat o hráče z Radotína. Letos dostalo šanci hodně mladých lakrosistů, které doplňují matadoři jako Pavel Došlý, Martin Hodaň, Matěj Řezníček nebo Jan Skokan. 

Národní tým prochází generační výměnou, do popředí se začínají dostávat talentovaní mladíci. Sedm z nich ihned po skončení ME pokračuje na MS hráčů do 21 let v irském Limericku, kde budou hájit naše barvy ve fieldlakrosu. Přes těžkosti způsobené drobnými zraněními některých hráčů a absenci mladíků, kteří odjeli sbírat zkušenosti do Kanady, při přípravě se nám podařilo zformovat tým podle našich představ. Budeme sázet na týmovou práci celého kolektivu. Naší výhodou je to, že kluci spolu strávili na hřišti i přes nízký věk některých hráčů poměrně dost času,“ glosuje Lukáš Neužil. 

Německo bude hostit druhý evropský šampionát v pořadí po finském Lahti, kde se evropská premiéra konala v roce 2017.

Česko se ve skupině B postupně utká s Německem (v sobotu), Polskem (v neděli) a Slovenskem (v pondělí). Pokud by ve skupině obsadilo první místo, kvalifikuje se přímo do čtvrtfinále, které je naplánováno na středu 3. srpna od 13.30 hod. Ve čtvrtek jsou na programu semifinálová utkání a finále uvidíme v sobotu 6. srpna od 19.30 hod.

Další informace o ME naleznete na www.eblc2022.com. Všechna utkání budou vysílána živě online sportovní televizí sportdeutschland.tv. Odkazy na streamy naleznete na webu ME.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95