Lacrosse > Mužský lakros > Češi zahájili MS výhrou nad Mexikem

Češi zahájili MS výhrou nad Mexikem

20.9.2019

(ek, ps) Český národní tým ve čtvrtek sehrál své první utkání na mistrovství světa v boxlakrosu proti nováčkovi soutěže, Mexiku. Češi nastoupili s Jakubem Marešem v bráně a s Chetem Konecznym v sestavě. Na zbylé dva krajánky, Jona Muka a Petera Dubenskiho, tým stále čeká.

Od počátečního hvizdu Češi dominovali a určovali tempo hry. Za první periodu čeští hráči bez větší námahy nastříleli deset gólů a vytvořili si náskok, který poskytl klid na kombinační hru. V polovině zápasu bylo skóre již 20:4 v náš prospěch. Ve druhé polovině nastoupil do brány debutant Josef Slavík. V útoku přišel od trenérů pokyn na snížení tlaku na střelbu a věnovat se především kombinační hře. Po šedesáti minutách tak svítil na tabuli konečný stav zápasu 29:6.

Výsledek není překvapením, jelikož český tým byl předpokládaným favoritem tohoto utkání. Střelecky se blýskl šesti góly Košťál a čtyřmi góly Oulehla. Po třech gólech nastříleli Lukáš a Knotek, dvěma góly přispěl Procházka, Loskot, Došlý, Říha a jedním pak Koneczny, Hodaň, Výmola, Lavallee a Srch.

Statistiky utkání zde.

V pátek ve 13:30 místního času, 22:30 středoevropského času, čeká české hráče zápas proti sousedům ze Slovenska, kteří dnes s přispěním několika zahraničních posil předvedli velmi solidní výkon proti Skotsku a výhráli 24:14. Zápas se bude hrát v hlavní aréně, kde dnes mj. Kanada porazila USA 16:6 a Irokézové Izrael 17:6. V hlavní hale je jiný povrch, a tak bude zajímavé, jak na to budou naši hráči reagovat, neboť zatím hráli či trénovali pouze ve vedlejší hale.

 

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?