Lacrosse > Mužský lakros > Češi zahájili MS výhrou nad Mexikem

Češi zahájili MS výhrou nad Mexikem

20.9.2019

(ek, ps) Český národní tým ve čtvrtek sehrál své první utkání na mistrovství světa v boxlakrosu proti nováčkovi soutěže, Mexiku. Češi nastoupili s Jakubem Marešem v bráně a s Chetem Konecznym v sestavě. Na zbylé dva krajánky, Jona Muka a Petera Dubenskiho, tým stále čeká.

Od počátečního hvizdu Češi dominovali a určovali tempo hry. Za první periodu čeští hráči bez větší námahy nastříleli deset gólů a vytvořili si náskok, který poskytl klid na kombinační hru. V polovině zápasu bylo skóre již 20:4 v náš prospěch. Ve druhé polovině nastoupil do brány debutant Josef Slavík. V útoku přišel od trenérů pokyn na snížení tlaku na střelbu a věnovat se především kombinační hře. Po šedesáti minutách tak svítil na tabuli konečný stav zápasu 29:6.

Výsledek není překvapením, jelikož český tým byl předpokládaným favoritem tohoto utkání. Střelecky se blýskl šesti góly Košťál a čtyřmi góly Oulehla. Po třech gólech nastříleli Lukáš a Knotek, dvěma góly přispěl Procházka, Loskot, Došlý, Říha a jedním pak Koneczny, Hodaň, Výmola, Lavallee a Srch.

Statistiky utkání zde.

V pátek ve 13:30 místního času, 22:30 středoevropského času, čeká české hráče zápas proti sousedům ze Slovenska, kteří dnes s přispěním několika zahraničních posil předvedli velmi solidní výkon proti Skotsku a výhráli 24:14. Zápas se bude hrát v hlavní aréně, kde dnes mj. Kanada porazila USA 16:6 a Irokézové Izrael 17:6. V hlavní hale je jiný povrch, a tak bude zajímavé, jak na to budou naši hráči reagovat, neboť zatím hráli či trénovali pouze ve vedlejší hale.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%