Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi vyhráli bitvu proti Norsku a utkají se o celkové 9. místo s Lotyšskem

Češi vyhráli bitvu proti Norsku a utkají se o celkové 9. místo s Lotyšskem

5.8.2016

(mi) – Český tým předvedl proti Norsku velmi soustředěný výkon bez zbytečných chyb a porazil houževnaté Skandinávce 9:6. V pátek ve 14.30 nás čeká poslední zápas na ME – o celkové deváté místo proti Lotyšsku – a budeme doufat, že odveta za porážku v základní skupině vyjde.

Proti Norsku začali Česi dobře a ve druhé minutě prostřelil brankáře soupeře Radek Skála. Na obou stranách hřiště dominovaly pečlivé obrany. Tu českou se štěstím překonal v osmé minutě Rysst, když jeho střelu náhodně tečoval jeden z obránců. V osmnácté minutě ale přidal druhý český gól Pavel Došlý.

Po přestávce úporná bitva pokračovala. Tomáš Procházka překvapil norského brankáře v sedmé minutě a zvýšil na 3:1 a Pavel Došlý přidal svůj druhý gól těsně před půlí.

Po ní si Češi vybrali slabší chvilku. Po sérii našich vyloučení dvakrát skóroval Bjørn-Hansen a Rysst ve 13. minutě vyrovnal. Češi se ale nenechali zlomit a Ondřej Sochna svým gólem opět získal vedení.  Na rozdíl dvou gólů upravil Pavel Došlý.

Do závěrečné periody vstoupili lépe opět Norové. Kvaal snížil a zhruba v polovině periody korunoloval dlouhý norský tlak Bakke a vyrovnal.  Radek Skála však o tři minuty později přidal svůj druhý gól. Úkolem českého týmu bylo nyní držet míč a kontrolovat hru, nedařilo se to úplně ideálně, ale Pavel Došlý utěšenou střelou upravil na 8:6. Norové se snažili o presing, ale Češi mu dokázali poměrně úspěšně vzdorovat. Když se soupeř dostal do útoku, pracovala znamenitě česká obrana a Jakub Mareš předvedl několik výborných zákroků proti střelám soupeře. Po jednom z nich se po rychlém přenesení hry dostal míč až k Jiřímu Loskotovi osamocenému na brankovišti a ten v čase 79.26 nekompromisně korunoval české vítězství.

Češi odehráli zápas velmi soustředěně a zkušeně. Podařilo se minimalizovat nevynucené chyby. Výborně fungovala obrana a přenos hry na útočnou polovinu. Obrana Nory nepustila na brankoviště a střely zdálky brankář Mareš kryl. Až na dvě slabší chvíle se dařilo hrát bez vyloučení, důležité to bylo hlavně v poslední periodě. Podobný obraz hry ale bylo vidět i na druhé straně hřiště. I tam se čeští útočníci přes trpělivě bránící Nory dostávali do šancí jen těžko. O tom, že zápas byl velmi vyrovnaný svědší o statistky face-offů – 10:8 pro Nory – a střel 39:34 pro nás.

Kompletní zápis najdete zde. Fotogalerie je zde.

Hlavními zápasy dnešního programu byla semifinále. Anglie si až nečekaně snadno snadno poradila s Finskem 14:1 a Izrael porazil Wales také výrazně 10:3. Finále je na programu v sobotu od 17 h, zápas o bronz je od 14 h.

Švýcarsko dnes překvapivě zdolalo Skotsko, když famózně otočilo zápas v posledních minutách, a bude hrát o páté místo s Německem, které porazilo Nizozemsko.  Kompletní výsledky najdete zde.