Lacrosse > Mužský lakros > Češi vstoupili do turnaje úspěšně

Češi vstoupili do turnaje úspěšně

16.7.2010

(pch) - Ve svém prvním utkání porazila česká field lakrosová reprezentace nevyzpytatelné Italy 17:3.

Češi sice vstřelili poměrně rychle první gól, ale ten je příliš neuklidnil, zvláště když neproměnili řadu následujících vyložených šancí a zranil se Chet Koneczny. Až když v desáté minutě první periody přidala naše reprezentace druhý gól, hráči se sžili s prostředím, uklidnili a pomalu se začínal rozjíždět brankostroj.

Ve druhé čtvrtině přišlo několik slabších chvil, kdy naši hráči chtěli zbytečně rychle skórovat, ale Italové zase nebyli takovým soupeřem, aby šlo vstřelit gól, kdy si kdo vzpomene. Řada nevynucených chyb při přenosu přinesla zpět na naše lakrosky nervozitu.

Až po velké přestávce, kdy už ze hry odstoupil zraněný Jakub Nováček, se obraz české hry zklidnil a naši hráči začali zkušeně sázet soupeři jeden gól za druhým.

Dílo zkázy v italských řadách pak dokonali stejně přesvědčivým a téměř exhibičním výkonem v poslední části, kdy několik gólů padlo po souhře útočných středopolařů a útočníků do prázdné branky.