Češi vs. MS v Izraeli – den první

10.7.2018

video z cesty od Kamil Trhlík

Včera v pondělí 9. července se na Letišti Václava Havla sešla česká fieldlakrosová reprezentace k odletu na Mistrovství světa v izraelské Netanyi. 23 hráčů, 2 náhradníci, trenéři a doktoři nastoupili do letadla a v 15 hodin odletěli směr Kyjev, kde přestoupili na letadlo do Tel Avivu.

Veškeré letištní kontroly proběhly u celé skupiny bez problémů, a tak se mohl národní tým přesunout do areálu a ubytovat se. Cestou sice řidič autobusu zabloudil, když hledal hotel Filipínců, kteří také byli v autobuse, ale nakonec se česká výprava dočkala a mohla se po druhé hodině ranní místního času ubytovat. 

Po několikahodinovém spánku, budíčku a snídani proběhl první lehčí trénink, spíš na aklimatizaci. Průměrná denní teplota nepůjde pod 25 °C. Po zhruba hodinovém tréninku, na kterém se ještě pilovala obrana a útok, se část lidí vydala k moři prozkoumat cestu na pláž, zbytek se uklidil na pokoje a odpočíval. Po obědě následovala pauza, a tak se mohli další hráči dojít zchladit do průzračného moře. Pláž je sice trochu poseta kousky různých plastů, ale v celkovém měřítku je to zanedbatelné a nekazí to dojem z koupání. Moře je dle očekávání slané a teplé. 

Od dvou do tří proběhla informační schůzka s videem s následným volnem až do tři čtvrtě na pět, kdy byl sraz před odpoledním tréninkem. 

Na maličkém tréninkovém hřišti se od pěti do sedmi hodin natrénovalo předzápasové rozcvičení s následným tréninkem hry šest na šest, ve které se intenzivně cvičily obranné a útočné systémy a signály. Následovala večeře a volný program. Hráči mají domácí úkol sledovat zápasy Belgie proti Polsku a Lotyšsku z ME 2016. Někteří se však vydali sledovat Belgii fotbalovou místo lakrosové. 

Plán na zítra je výlet do Jeruzaléma přeložený ze soboty. Autobus by měl celou výpravu naložit v osm ráno a návrat je plánovaný na čtvrtou hodinu odpolední. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%