Češi vs. MS v Izraeli - den druhý

11.7.2018

Jeruzalem_01
Jeruzalem_01
Jeruzalem_02
Jeruzalem_02
Jeruzalem_03
Jeruzalem_03
Video z prvního tréninku by Kamil Trhlík

Druhý den po příletu na místo konání fieldlakrosového Mistrovství světa byl posledním volným před zahájením celé akce. Proto byl pořadateli pro český tým připraven program v podobě poznávacího výletu do Jeruzaléma. 

Po brzké snídani se reprezentace sešla před ubytováním a společně se přesunula na místo setkání s průvodkyní a autobusem. Ten celou skupinu, po asi hodinové jízdě ranní špičkou, dovezl na první zástávku v Jeruzalémě – na židovský hřbitov, odkud byl krásný panoramatický výhled na staré městské centrum. Po dvaceti minutové přestávce s výkladem se tým přesunul do centra k navštívení dalších památek s historickým významem. Po navštívení Jaffské brány, několika míst z poslední Ježíšovy cesty, ukřižování, uložení do kamene a zmrtvýchvstání, obědě a rozchodu na nakoupení suvenýrů, se skupina přesunula ke Zdi nářků, kde mohli jednotlivci po vzoru ostatních vložit do zdi svůj vlastní vzkaz nebo přání pro Boha. 

Následoval přesun na stanoviště autobusu a přejezd na druhou stranu města k Památníku holocaustu na Herzlově hoře. Zde se všichni podívali na jména lidí, kteří pomáhali a měli následně možnost zasadit zde svůj strom, který tam je dodnes na památku pomoci. Po prohlídce a chvilce v místním bistru byla prohlídka ukončena a celá výprava byla autobusem odvezena zpět do areálu. 

Ve volnu před večeří se celý tým postupně přesunul na pláž k dovádění ve vlnách a po večeři byla na řadě opět informační schůzka s přípravou na zítřejší zápas. Hráči se dozvěděli zahajovací sestavu a plány trenérů na hru. Nakonec se ujal slova Pavel Semerák a seznamil hráče s novinkami ze strany pořadatelů a organizace turnaje. 

Volný večerní program někteří využili ke sledování fotbalu, nebo k odpočinku na pokojích před zítřejším náročným zápasem v poledních hodinách. Zápas začíná ve 12.45 hod. místního času a bude ke sledování na stránkách www.espnplayer.com po zaplacení měsíčního poplatku. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%