Lacrosse > Mužský lakros > Češi podlehli ve čtvrtfinále Američanům a medaili z mistrovství světa nepřivezou

Češi podlehli ve čtvrtfinále Američanům a medaili z mistrovství světa nepřivezou

26.9.2019

(ek, ps) Ve čtvrtfinálovém zápase mistrovství světa v boxlakrosu nastoupil český národní tým proti USA, tedy soupeři, který patří mezi tři nejlepší týmy světa. Šance českého týmu proto nebyly vysoké. K tomuto přispěl i fakt, že čeští lakrosisté doposud tým USA nikdy neporazili.

Skóre zápasu otevřel hned po 23 vteřinách Thorpe, když byl Hodaň ve špatném obranném postavení. Americký tlak pokračoval a po necelých dvou minutách bylo skóre 0:3. Naštěstí hned z první české střely na americkou bránu vytěžil Došlý snižující gól. Hra je však zcela v režii soupeře a je až příliš cítit respekt českých hráčů a Američané dávají další góly. V průběhu periody se však i čeští útočníci postupně osmělují a jsou schopni na americké polovině nápaditě kombinovat. Na závěr první periody se předvedl dvěma krásnými zákroky brankář Dubenski. Skóre první periody se zastaví na 1:6.

Druhá perioda začíná dalším neskutečným zákrokem českého brankáře a Češi poté úspěšně sehrávají přesilovou hru díky gólu Oulehly. Náš tým se dostává více k míči a do hry a po chvíli střílí třetí gól Kosťál. Po větší část druhé periody jsou naši týmu USA rovnocenným soupeřem. V závěru ale Američané střílí další góly a navíc je vyloučen Výmola. Stav první půlky zápasu je 3:9.

Přesilovou hru Spojených států, kterou začíná třetí perioda, český tým díky Dubenskému sehrává bez inkasované branky. Hra plyne dalších deset minut bez branek, ale s nápaditými kombinacemi na obou stranách. Český brankář s celou obranou předvádí excelentní výkon a tým dostává svému pokřiku „Bojuj jako lev“. K závěru periody USA přeci jen dávají dva góly a zvyšují již na 11:3.

Poslední perioda utkání začíná dalším gólem USA a nadále je hra v režii soupeře. Je znát, že nám dochází fyzické síly hlavně při sprintech přes celé hřiště. Soupeř skóruje i v oslabení. Hra plyne bez dalších vylučování, český tým se snaží útočit, ale ze střel na bránu není schopen nic vytěžit. Nešťastný zápas pak končí zraněním Jakuba Lukáše, který patřil k našim nejagilnějším útočníkům.

Konečný stav utkání je 3:17, počet střel na bránu 23:50. Navzdory porážce předvedl národní tým, především pak v prvních třech periodách, velmi solidní ucelený výkon a působil semknutým dojmem. Porážka znamená, že český tým bude hrát o 5.–8. místo a už zítra ve 13:00 (22:00 středoevropského času) se utká s týmem Finska.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270