Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko

Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko

28.7.2016

Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko
Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko
Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko
Češi na úvod ME nestačili na Lotyšsko

(mi) – Česká reprezentace své úvodní utkání na fieldlakrosovém mistrovství Evropy proti Lotyšsku prohrála. Soupeř byl velmi dobře atleticky připravený, dokázal dobře narušovat rozehrávku a trestal hloupé chyby českého týmu. Zápas skončil 6:12.

První hrací den fieldlakrosového mistrovství Evropy výrazně narušily intenzivní bouřky. Místo v půl desáté se první zápasy začaly hrát až kolem půl druhé odpoledne a silný déšť, který Gödöllő zaléval celé dopoledne, si vynutil i úpravy v rozpisu hřišť, ke kterým museli pořadatelé sáhnout, aby uchránili hlavní stadion s tribunami určený pro finálové zápasy. Kvůli těmto komplikacím zrušili pořadatelé i slavnostní zahájení turnaje.

Zápas ČR – Lotyšsko, původně naplánovaný na 13.00, začal až v 16.30, hrálo se na podmáčené přírodní trávě, nicméně povrch byl stále ještě celkem snesitelný.

Lotyši se záhy dostali do vedení, v sedmé minutě snížil na 1:2 Radek Skála. Češi dokázali vyhrát všechny face-offy v první periodě, ale chybami v útoku se připravovali o šance, přestože si byli schopni vytvořit slibné šance. Po přestávce se statitika rozhozů otočila. Lotyši dostali český tým pod tlak a třikrát skórovali. Na české straně se pak dvakrát prosadil Jakub Výmola. Lotyši aktivně napadali českou rozehrávku a několikrát zahnali české zadáky do úzkých a připravili je o míč. Pár gólů bylo vysloveně laciných, nicméně konec druhé periody byl z české strany dobrý a vypadalo to, že se náš tým vrací do hry.

Ve třetí periodě ale zase převzali otěže Lotyši. Když už Češi vyvezli míč a usadili se v útoku, chyběla hře jiskra, pohyb a spolupráce. Naopak Lotyši hráli sebevědomě a s patřičným důrazem, ale vesměs nikoliv nad rámec pravidel.

Necelé tři minuty před koncem hrací doby přerušili rozhodčí zápas kvůli blesku, což automaticky znamená plhodinové čekání na bezpečné podmínky. Týmy se za této situace dohodli na ukončení zápasu za stavu 6:12. Podrobné statistiky jsou zde.

Z českého týmu lze pochválit Jiřího Loskota, Jakuba Výmolu a Tomáše Procházku.

V pátek ve 14.30 by Češi měli nastoupit proti Itálii, ale jelikož je zápas naplánován na hlavní stadion, je možné, že opět nastanou nějaké změny. Italové podlehli domácímu Maďarsku 8:11. Pro Maďary, nováčky na ME, to bylo historické první vítězství.

 

V dalších zápasech turnaje porazili obhájci titulu Angličané Německo 16:6, Izrael výrazně přehrál Švýcarsko 9:2, Skotové si poradili s vicemistry z Irska 10:8. Kompletní výsledky jsou zde.

Bezplatný záznam první půle zápasu najdete zde (po registraci).

Fotografie jsou zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285