Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > ME ve fieldlakrosu 2016 (Gödölő, Maďarsko) > Češi na fieldlakrosovém ME smetli Itálii 21:1

Češi na fieldlakrosovém ME smetli Itálii 21:1

29.7.2016

Češi na fieldlakrosovém ME smetli Itálii 21:1
Češi na fieldlakrosovém ME smetli Itálii 21:1
Češi na fieldlakrosovém ME smetli Itálii 21:1

(mi) – Po včerejším nepříliš zdařilém vstupu do turnaje si česká reprezentace po soustředěném výkonu snadno poradila s Itálií 21:1.

Po komplikacích s počasím se v maďarském Gödöllő vyčasilo a program se mohl vrátit k plánovanému rozpisu. Dnešní soupeř českého týmu – Itálie – odehrál na úvod turnaje vyrovnaný zápas proti Maďarsku a několik jeho hráčů se ukázalo v dobrém světle. Kouč Bill Kaden ale dokázal jejich potenciál dostatečně přečíst. Češi nastoupili do zápasu soustředěně a od začátku zápasu to byli oni, kdo určoval hru. Skóre otevřel ve čtvrté minutě svým prvním reprezentačním gólem Martin Malinovský. Češi vyhrávali face-offy a dokázali bránit italské rozehrávce. V útoku se dařilo a Radek Skála zaznamenal hattrick během první periody. Italové se do šancí dostávali jen sporadicky a Jakub Mareš je dokázal vychytat.

Češi v zápase jednoznačně dominovali a jediného zaváhání se dopustili na začátku čtvrté periody, kdy se Italové jedinkrát prosadili proti brankáři Ladislavu Čížkovi, který odchytal druhou polovinu zápasu. Zápas se dohrával v poklidu a klíčoví hráči českého výběru se mohli šetřit na další zápasy. Gólově se prosadili Malinovský (1+0), Skála (5+2), Loskot (3+0), Výmola (1+0), Sochna (2+1), Marhoul (3+0), Došlý (4+3), Javorský (1+0), Hodaň (1+0). Zápis zápasu je zde.

V sobotu čeká český tým obhájce titulu Anglie, která dnes porazila Lotyšsko po velmi vyrovnaném zápase jen 13:10. Z dalších zajímavých výsledků lze upozornit na těsnou výhru favorizovaného Walesu nad houževnatými Nory 6:5, v ostatních zápasech vyhráli favorité vždy rozdílem třídy.  Kompletní výsledky jsou zde.

Oficiální stránky ME jsou zde.

Fotogalerie z dnešního zápasu je zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa