Lacrosse > Mužský lakros > Češi jsou na juniorském ME stále ve hře o zlato

Češi jsou na juniorském ME stále ve hře o zlato

4.7.2019

Po třech zápasech ve skupině B a vítězství ve čtvrtfinále mají čeští junioři stále naději na zlatou medaili. Úvodní sobotní utkání s Irskem v areálu pražské Aritmy sice prohráli, v dalších dvou zápasech ale porazili Izrael a Polsko a ve čtvrtfinále deklasovali Wales.

Po sobotním zahájení vůbec prvního mistrovství Evropy ve fieldlakrosu v kategorii hráčů do 20 let Češi podlehli Irsku 5:9. „Pořád věřím, že medaile je dosažitelná. Jedeme dál, jedna prohra nás nezničí,“ řekl po ztraceném zápase asistent trenéra Pavel Došlý.

Tato slova český tým potvrdil hned v pondělním střetnutí s Izraelem. Ten se zdál být silným soupeřem, protože v neděli roznesl polský tým jedenácti góly, aniž by Polsko nechal skórovat. Češi však hned na začátku utkání ukázali svou sílu a Izrael přehrávali po první čtvrtině o tři góly. Nakonec si ze zápasu odnesli zasloužené vítězství 8:5.

Ve vítězném duchu pokračoval český tým i v úterý, kdy porazil Polsko 9:1. Ve svém posledním zápase ve skupině B nechali domácí polský tým skórovat pouze jednou, a to ve třetí čtvrtině. Po celou dobu zápasu ale soupeře čeští junioři jasně přehrávali.

Díky dvěma výhrám tak česká reprezentace skončila na druhém místě skupiny B a včera se od 18.30 hod. utkala ve čtvrtfinále s Walesem, který se umístil na třetím místě skupiny A. I tento zápas domácí reprezentace díky skvělému nástupu v úvodní periodě, zrychleným kombinacím oproti předchozím utkáním a vůbec díky lepšímu pohybu jak při přenosu míče, tak v útočné fázi, zvládla na výbornou a Wales doslova roznesla na kopytech 12:3.

Tabulku skupiny B ovládlo Irsko, které všechny tři zápasy vyhrálo. Stejně na tom je i Německo ve skupině A. Oba tyto týmy tak automaticky postupují do semifinále, v němž Německo dnes od 16.00 hod. vyzve Českou republiku a Irsko v následujícím utkání od 18.30 hod. Anglii. V obou případech to bude určitě stát za návštěvu vokovického areálu!

Výsledky, program utkání a veškeré další informace naleznete na webu ME.