Lacrosse > Mužský lakros > Byl zveřejněn rozpis MS ve field lakrosu v Manchesteru

Byl zveřejněn rozpis MS ve field lakrosu v Manchesteru

31.3.2010

Včera organizátoři Mistrovství světa ve field lakrosu zveřejnili rozpis ostatních výkonnostních skupin. Elitní modrou skupinu, v níž se utká úřadující mistr světa Kananda s USA, Austrálií, Irokézy, Anglií, a Japonskem a jejíž rozpis byl již dlouho znám, doplní v šesti skupinách dalších 24 účastníků, včetně tak exotických zemí jako Mexiko, Hong-kong nebo Jižní Korea. Oproti předchozímu MS v Kanadě v roce 2006 se počet účastníků zvýšil o dalších devět zemí na celkových třicet.

Mezi účastníky je samozřejmě i Česká republika. Ta se ve své skupině potká s Itálií, starým známým Švédskem a právě Mexikem. Ze základních skupin postupují do bojů o dvě místa v play-in game 21. července (utkání s týmy z elitní modré skupiny o možnost proniknout do semifinále MS) vítězové skupin a dvě nejlepší mužstva na 2. místech.

Mistrovství začíná 16. července a finále je naplánováno na 24. července 2010. Česká republika zatím na významnější úspěch na světovém klání čeká. Na MS v roce 2006 obsadila naše reprezentace 15. místo. Většinou byla v klíčových zápasech problémem malá zkušenost v mezinárodních utkáních. Letos čeká reprezentaci pod vedením zkušeného trenéra Martina Mrlíka dobrá příprava v rámci berlínského turnaje a dobře obsazeného turnaje Prague Cup. 

Rozdělení do skupin:
Modrá (elitní): Kanada, USA, Austrálie, Irokézové, Anglie, Japonsko
Oranžová: Irsko, Jižní Korea, Slovensko, Švýcarsko
Fialová: Německo, Španělsko, Hong-kong, Norsko
Žlutá: Finsko, Dánsko, Bermudy, Polsko
Červená: Itálie, Česká republika, Švédsko, Mexiko
Sv. modrá: Skotsko, Lotyšsko, Nový Zéland, Francie
Šedá: Nizozemí, Wales, Argentina, Rakousko

Rozpis utkání v excelovém souboru:Soubor:WC2010 Game Schedule FIL 27-03-10.xlsPopis:

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192