Lacrosse > Mužský lakros > Byl to náš nejlepší zápas, říká trenér juniorských lakrosistů Manda o výhře nad Walesem

Byl to náš nejlepší zápas, říká trenér juniorských lakrosistů Manda o výhře nad Walesem

4.7.2019

Češi postoupili do semifinále na Mistrovství Evropy ve fieldlakrosu v kategorii hráčů do 20 let, které se koná v areálu pražské Aritmy. Ve středečním boji rozdrtili Wales 12:3. Dnes od 16.00 hod. budou hrát o finále s zatím nejsilnějším Německem.

Byl to náš nejlepší zápas na tomto turnaji. Dal bych mu deset bodů z deseti,“ nadšeně komentuje utkání s Walesem trenér českých juniorů Vladimír Manda. Hned po úvodní pětiminutovce Češi vedli nad Walesem 3:0. „Ty první tři góly nás dostaly nahoru, soupeř se zalekl. Potom jsme udrželi tempo hry a náskok zvyšovali. Plán byl vyhrát minimálně o pět gólů, ale tak vysokou výhru jsem nečekal,“ komentuje Manda konečný stav 12:3.

Trenér vysvětluje, že na dnešní zápas měli připravenou jednoznačnou strategii, jak eliminovat útok Walesu.

Bránili jsme osobně jejich nejlepšího hráče a jejich druhého nejlepšího hráče jsme pokryli našim nejrychlejším obráncem Tomášem Hájkem,“ upřesňuje Manda. Největší výhodou českého týmu podle něj bylo, že všichni hráči jsou schopni dát gól. „To není obvyklé, většinou týmu chybí střelci. My ale máme vyrovnaný tým, všichni mohou rozhodnout zápas, a přesně to se stalo,“ říká trenér. Uznává, že se při zápase objevilo několik zbytečných ztrát míče, ale tyto chyby naprosto převážily kladné momenty.

Podle Štěpána Friedla, který dal dnes svůj první hattrick, vydařenému zápasu přispělo i dobré počasí. „Nebylo ani vedro, ani zima, takže se mi hrálo vážně dobře. S těmi třemi góly jsem měl ale jen štěstí,“ skromně říká Friedl.

Prvenství v bodech
Pavel Srch, který se dnes posunul na první příčku v tabulce kanadského bodování turnaje, říká, že u Čechů bylo klíčové, že hráli jako tým. „Nehráli jsme jako jednotlivci, ale jako tým. Všichni jsme si pomáhali a nahrávky nám moc nepadali. Převažovali jsme v přesilovkách a v obraně. Proto jsme vyhráli,“ komentuje zápas Srch. O svém prvním místě v tabulce kanadského bodování s dvanácti body ale mluvit moc nechce. „Hraji pro tým, ne pro sebe,“ vysvětluje.

Trenér Manda říká, že Srchovi prvenství moc přeje a doufá, že týmový duch mu zůstane i na semifinálový zápas s zatím nejsilnějším Německem. Ten Češi budou hrát dnes od 16.00 hodin. „Když se nám podaří podchytit začátek utkání jako dneska, tak máme šanci. Na Němce to chce trpělivost. Oni jsou zvyklí všechny převálcovat, takže my musíme držet míč a nepůjčit jim ho. Musíme hrát pro ně nudně, aby je to otravovalo,“ popisuje strategii na klíčový zápas trenér českých juniorů. Němci jsou podle něj těžkými soupeři. Jsou vysocí, fyzicky vyspělí a velmi silní v soubojích jeden na jednoho. I tak ale Manda věří ve výhru.

Dnešní druhé semifinálové utkání si zahraje Irsko proti Anglii od 18.30 hod. a program šestého dne turnaje zahájí ve 13.30 hod. Izrael s Walesem v bojích o 5.–8. místo.

Výsledky, program utkání a veškeré další informace naleznete na webu ME.

Foto: Ondřej Mika

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa