Lacrosse > Ženský lakros > Brno přijelo do Prahy pro další zkušenosti

Brno přijelo do Prahy pro další zkušenosti

25.11.2021

Brno přijelo do Prahy pro další zkušenosti

V neděli se na Bílé Hoře odehrály zbývající zápasy podzimní části Národní ženské lakrosové ligy. Týmy Sokola I. Smíchov a Jižního Města vyzvaly nejnovější tým ligy - Brno Ravens. Ten si tentokrát zkusil hru v plném počtu a i přes další dvě očekávané porážky je brněnský celek před jarem hlavně motivován do další práce.

Po dvou zápasech na své půdě a dvou uplynulých týdnech dorazily Ravens do Prahy na další porci zápasů. Na rozdíl od přechozích zápasů odehraných se sníženým počtem hráček si tentokrát děvčata zahrála “velký field” formátem 10 na 10. Ravens přivezly osm hráček a stejně jako v minulém kole za Brno vždy několik hráček hostovalo.  I přes posílení svého celku hostujícími hráčkami popisuje trenér Ravens Jukub Kološ úvod zápasu následovně: „Věděli jsme, že od Jižního Města můžeme čekat rychlou hru. I přesto to pro nás byl začátek zápasu jako spaření horkou vodou,“  S vervou Jižního Města bojovaly Ravens celý zápas. Pražský tým hrál pěkný lakros a nasázel do brněnské branky dvacet gólů. Přes nepříznivý vývoj se nakonec i Ravens podařilo skórovat, když se v 55. minutě trefila Anežka Libigerová. Jižní Město tedy vyhrálo 20:1.

Druhý zápas Ravens proti Smíchovu už vyzněl pro Brno lépe. Obrana fungovala zdatněji a Ravens se dařilo dostávat míček i pod kontrolu a tvořit hru. „Díky aktivnímu útoku se nám podařilo vstřelit i několik gólů a zápas nás tak daleko víc bavil,“ uvedl Kološ.  Na hřišti v Břevnově se podle trenéra cítili brněnští velmi dobře a sezonu uzavřeli plní nadšení a obohacené o cenné zkušennosti z odehraných zápasů. „Dvě prohry bereme jako motivaci do tréninku pro nadcházející zimu s vidinou lepších výsledů v jarní části ligy,“ uzavřel Kološ. Druhý zápas skončil výsledkem 13:3 pro Smíchov, pro který to byly první body do tabulky.

Zápasy na Bílé Hoře uzavřely podzimní část ženské ligy, která bude pokračovat odvetami na jaře příštího roku. Tabulku zatím vede po čtyřech kolech s plným počtem bodu radotínský celek LCC Girls, který obhajuje titul.

Text: Kateřina Hlavsová

Foto: Facebook SK Lacrosse Jižní Město

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%