Lacrosse > Mužský lakros > Bratislavští Bats vyhráli KM Cup 2012

Bratislavští Bats vyhráli KM Cup 2012

5.6.2012

Bratislavští Bats vyhráli KM Cup 2012
Bratislavští Bats vyhráli KM Cup 2012
Bratislavští Bats vyhráli KM Cup 2012

(hpo) - O prvním červnovém víkendu se v Kroměříži odehrál 9. ročník boxlakrosového turnaje KM Cup 2012. Kromě domácího týmu Gladiators Kroměříž se představilo 6 dalších týmů: LC Pardubice, Pardubice Trupic, Highlanders LT, LCC Wolves, Bats Bratislava a Kosynierzy Wroclaw.

Po několika letech strávených na venkovním hřišti se turnaj přesunul zpět pod střechu kroměřížského zimního stadionu, který poskytoval pro hráče i diváky komfortnější zázemí.

Sobota přinesla zápasy základních skupin. Za zmínku stojí na příklad napínavý souboj o vítězství ve skupině A mezi Pardubicemi Trupic a Bats Bratislava, který v prodloužení vyhráli hráči Trupic. Skupina B nebyla tak dramatická, což bylo způsobeno mimo jiné tím, že v ní byly pouze 3 týmy.

Po skončení zápasového programu se velká část hráčů přesunula k jednomu ze sponzorů turnaje Sportcentru KM (http://www.sportkm.cz/) využít jídlo za zlevněnou cenu.

V neděli čekaly hráče i diváky boje o konečné umístění. V semifinále se utkaly dvojice Gladiators Kroměříž versus Pardubice Trupic a Bats Bratislava versus LC Pardubice A. Gladiátoři bojovali, avšak účast ve finále si dobrým výkonem zajistili Pardubice Trupic. Tento tým byl ze začátku mnohými považován za nějaké „béčko“ Pardubic, ale svými výkony prokázal, že Pardubice jsou schopné postavit 2 vyrovnané mužské týmy. Ze druhého semifinále postoupili Bats Bratislava. Mezitím se odehrávali také zápasy o páté, šesté a sedmé místo, kde vynikli mladé talenty z LCC Wolves, ale i  Highlanders LT, z jejichž řad pochází nejlepší střelec turnaje Roman Čech. Poslední místo obsadili Kosynierzy Wroclaw, kteří se i přesto dokázali týmově bavit a spoluvytvářet atmosféru na tribunách.

V zápase o třetí místo byli úspěšnější LC Pardubice A. Ve finále s přehledem zvítězili Bats Bratislava. Po finále proběhlo vyhlášení pořadí a individuálních ocenění, a také předání cen za které děkujeme Martinu Bláhovi a firmě Harrow. (http://www.harrow.cz/)

Konečné pořadí:

1. Bats Bratislava
2. Pardubice Trupic
3. LC Pardubice A
4. Gladiators Kroměříž
5. LCC Wolves
6. Highlanders LT
7. Kosynierzy Wroclaw

Nejlepší brankář: Petr Topolský (LC Pardubice "A")
Nejlepší střelec: Roman Čech (Highlanders LT)
Vítěz kanadského bodování: Daniel Žák  (Pardubice Trupic)

Honza Pospíšilík

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%