Lacrosse > Mužský lakros > Bratislavské kolo NFLL takmer prinieslo prekvapenie

Bratislavské kolo NFLL takmer prinieslo prekvapenie

26.9.2016

V sobotu a v nedeľu sa v Bratislave konalo ďalšie kolo NFLL, ktoré organizovali bratislavskí Tricksteri. Do Bratislavy prišli tímy Radotína, Viedne a juniorský tím Radotína, aby si zmerali navzájom sily.

V prvom sobotnom zápase proti sebe nastúpili domáci Tricksters Bratislava proti LCC. Oba tímy chceli vyhrať, veď išlo o 2. miesto v tabuľke. Priebeh zápasu tomu aj nasvedčoval a nehralo sa vôbec v rukavičkách. Zápas bol vyrovnaný až do konca tretej štvrtiny, kedy neistý rozhodca, ktorý hráva za juniorov Radotína, uznal gól po skončení riadnej hracej doby. Tento moment akoby Tricksterov položil a súperovi sa podarilo vsietiť ešte ďalšie dva góly, čím sa odpútali a napokon zvíťazili 9:7 (2:3, 2:2, 2:2, 1:2).

V druhom zápase dňa sa proti sebe postavili Monarchs a Wolves. Tento zápas mal jasného favorita, aj keď Vlci sa rozhodne nechceli len tak vzdať. Nebiť nevydarenej druhej štvrtiny z ich strany mohol byť zápas oveľa napínavejší. Takto si Monarchs bez problémov prišli po víťazstvo 12:6 (3:2, 5:1, 1:1, 3:2).

V nedeľu sa domáci Tricksters predstavili proti radotínskym Wolves. Zápas bol z oboch strán veľmi bojovný. Domáci od začiatku išli za víťazstvom, aj keď zvláštne pískanie rozhodcov často frustrovalo oranžovo-čiernych. Emóciami nabitý zápas si tak Tricksteri sami skomplikovali, aj keď zvíťazili jasne 15:7 (3:1, 4:1, 4:3, 4:2).

V druhom zápase dňa nastúpili proti sebe zo soboty neporazení Monarchs a LCC. Tento zápas bol až príliš jednoznačný zo strany Radotína, ktorý si poľahky poradil so súperom z Viedne v pomere 3:10 (0:3, 0:2, 1:2, 2:3). Radotín sa tak po bratislavskom kole dostal na druhé miesto v tabuľke za vedúce Jižní Mesto. Tricksters spadli o jedno miesto nižšie a momentálne im patrí 3. miesto v NFLL.

Najbližšie sa oranžovo-čierny predstavia o dva týždne v Prahe.