Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosový turnaj Králíkáč 2010

Boxlakrosový turnaj Králíkáč 2010

31.8.2010

(rč) - Poslední prázdninový víkend patřil již druhým rokem mezinárodnímu box lakrosovému turnaji KRÁLIKÁČ. Turnaj se odehrával v příjemném prostředí sportovního areálu města Králíky.

Po loňském „mokrém“ turnaji, kdy se slunce na obloze objevilo až v samotném závěru, jsme s napětím očekávali předpověď počasí – bohužel, opět jsme se nemuseli obávat tropických teplot. Naopak, dobře připraven byl ten, kdo si do kabel přibalil i teplé spodní prádlo pro případ anglických dešťů. V sobotu ráno vypadalo počasí opravdu bídně, betonová plocha hrací plochy se ztrácela v kalužinách vody a místo potu stříkaly z hráčů ledové kapky deště. Ale brzy se obloha umoudřila - během prvního zápasu déšť ustal a v průběhu dalších zápasů již spadlo jen pár kapek. No a když se v neděli ukázalo slunce, nemohli si organizátoři i samotní hráči přát ideálnější lakrosové počasí.

Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů. Město přivítalo hráče z Česka, Slovenska a Polska. V sobotu se hrály zápasy ve dvou skupinách a v neděli pak proběhlo rozuzlení turnaje v zápasech o konečné umístění.

Po úvodní dávce sobotních zápasů proběhlo zahájení turnaje spolu s dovednostními disciplínami. Nejrychlejším hráčem se stal Martin Hodaň, nejpřesnějším střelcem Patrik Pytel a v samostatných nájezdech excelovali střelec Petr Bek a brankář Jan Diblík, který tak obhájil své loňské prvenství. Především střelci samostatných nájezdů bavili diváky spoustou krásných zakončení.

Ve skupině A dominovali hráči LCC Radotín, kteří během soboty neinkasovali ani jeden gól. Do semifinále je doprovodil domácí tým Highlanders.

Ve skupině B byla situace zajímavější. O první místo si to rozdali v docela vyrovnaném zápase Falcons Pardubicemi. Rychlé mládí nakonec zvítězilo nad Zkušeností a z prvního místa postoupily Pardubice.

Nejnapínavější zápas dne proběhl mezi týmy Kroměříže a Wroclawy, kdy nervy fanoušků a hráčů byly napnuty k prasknutí až do osmé nastavované minuty. Důvod k oslavám si vybojovali hráči polského týmu.

Poslední zápas probíhal již za soumraku, kdy se krom bojových pokřiků hrajících týmů nesly večerem i první takty melodií oldies videodiskotéky, která probíhala přímo v areálu. Nejdříve to byl spíše doprovod podporující chuť ke zlatavému moku a výborným grilovaným specialitám, ale postupně se akce rozjela v poctivou lakrosovou pařbu trvající do pozdních ranních hodin.

Nedělní ráno přivítalo ospalé a unavené hráče zápasy o umístění na 5. - 8. místě. V souboji o páté místo podlehli hráči Wroclawy přece jen zkušenějšímu týmu Bats. Sedmé místo vybojovala Kroměříž.

V prvním semifinále se čekal klubovražedný souboj Custodes a Falcons, ale ten se překvapivě nekonal. Mládí s přehledem postoupilo. Napínavější podívanou skýtalo druhé semifinále, ve kterém účinkoval domácí tým Highlanders a Pardubice. Domácí si však zbytečně nechali utéct první půli zápasu a i přes mírnou převahu v druhé půli dokázali zápas už jen zdramatizovat.

V boji o stupně vítězů pak bronz získali Milionáři z Radotína, kteří předčili dravé horaly především technikou, chytrostí a hlavně efektivitou svých akcí.

Finále, jak se ukázalo, proti sobě svedlo nejlepší týmy turnaje. Tým z Pardubic byl jako jediný schopný radotínské Áčko potrápit. Naprosto zaslouženě vyhráli turnaj LC Custodes Radotín, kteří za celý turnaj inkasovali pouze 2 góly a úspěšnost brankáře Tomáše Říhy přesáhla neuvěřitelných 96%.

V závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků a předání cen obdržel každý zúčastněný tým reprezentativní dvd od místostarosty města. Vítězové si pak odnesli speciální netradiční ceny a rovněž došlo k předání putovního poháru, který si letos skutečně radotínští mohli odvézt s sebou ve speciálním přenosném balení.

Zbývá jen doufat, že se všem v Králíkách líbilo a příští rok se opět sejdeme v hojném počtu a neméně sportovním duchu.

Roman Čech

 

Pořadí turnaje:

1.            LC Custodes Radotín
2.            LC Pardubice
3.            Falcon Millionaires
4.             Highlanders LT
5.             Bratislava Bats
6.             Kosynierzy Wroclaw
7.            LK Kroměříž
8.            Kraków Knights

Kompletní výsledky a statistiky na stránkách turnaje: http://aktuality.highlandlax.cz/boxopen10

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302