Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosový Frank Menschner Cup začíná v Radotíně již ve čtvrtek

Boxlakrosový Frank Menschner Cup začíná v Radotíně již ve čtvrtek

1.9.2020

Frank Menschner Cup
Frank Menschner Cup
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019

(mi) – Areál TJ Sokol Radotín bude od čtvrtka do soboty hostit deset evropských týmů, které se utkají v pátém ročníku boxlakrosového turnaje Frank Menschner Cup. Kromě dvou domácích radotínských výběrů se zúčastní tým TJ Malešice a Old Dogs Plzeň. Dále dorazí hráči z Belgie, Francie, Nizozemska, Německa, Rakouska a Polska. Původně měl dorazit i anglický tým, ale kvůli čerstvému zavedení povinné karantény pro příchozí z ČR svou účast musel odříci.

Letošní turnaj tak bude skromnější a bude ho provázet všeobecná opatrnost, nicméně po velkém herním půstu a zejména po zrušení prestižního dubnového Memoriálu Aleše Hřebeského se všichni těší, až se spolu opět utkají.

Ve čtvrtek a v pátek se týmy utkají v zápasech základní skupiny, v sobotu se pak bude hrát o celkové umístění. Semifinálové zápasy jsou naplánovány na 14 a 15 h, finále pak začíná v sobotu od 20 hodin.

Za svou existenci se turnaj vyprofiloval jako klání zejména evropských týmů a všechny jeho dosavadní ročníky vyhráli domácí radotínští hráči, kteří i letos budou patřit k favoritům. Hlavním zahraničním soupeřem jim bude patrně tým 1. BLC Köln, v jehož barvách nastoupí řada hráčů německé reprezentace.

Další informace k turnaji najdete na www.FMCup.cz a na jeho facebookové stránce. Všechny zápasy bude možné sledovat také na YouTube kanále LCC Radotín.

Turnaj podporuje hlavní město Praha a městská část Praha 16.

Týmy na Frank Menschner Cupu 2020
1. BLC Köln (GER)
Fries & Cocks (FRA/BEL)
KAC Lacrosse (AUT)
LCC Red (CZE)
LCC White (CZE)
Old Dogs Plzeň (CZE)
Orange Warriors (NED)
Polish Eagles (POL)
Prague Sports (intl.)
TJ Malešice (CZE)


Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?