Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosový Frank Menschner Cup začíná v Radotíně již ve čtvrtek

Boxlakrosový Frank Menschner Cup začíná v Radotíně již ve čtvrtek

1.9.2020

Frank Menschner Cup
Frank Menschner Cup
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019
Frank Menschner Cup 2019

(mi) – Areál TJ Sokol Radotín bude od čtvrtka do soboty hostit deset evropských týmů, které se utkají v pátém ročníku boxlakrosového turnaje Frank Menschner Cup. Kromě dvou domácích radotínských výběrů se zúčastní tým TJ Malešice a Old Dogs Plzeň. Dále dorazí hráči z Belgie, Francie, Nizozemska, Německa, Rakouska a Polska. Původně měl dorazit i anglický tým, ale kvůli čerstvému zavedení povinné karantény pro příchozí z ČR svou účast musel odříci.

Letošní turnaj tak bude skromnější a bude ho provázet všeobecná opatrnost, nicméně po velkém herním půstu a zejména po zrušení prestižního dubnového Memoriálu Aleše Hřebeského se všichni těší, až se spolu opět utkají.

Ve čtvrtek a v pátek se týmy utkají v zápasech základní skupiny, v sobotu se pak bude hrát o celkové umístění. Semifinálové zápasy jsou naplánovány na 14 a 15 h, finále pak začíná v sobotu od 20 hodin.

Za svou existenci se turnaj vyprofiloval jako klání zejména evropských týmů a všechny jeho dosavadní ročníky vyhráli domácí radotínští hráči, kteří i letos budou patřit k favoritům. Hlavním zahraničním soupeřem jim bude patrně tým 1. BLC Köln, v jehož barvách nastoupí řada hráčů německé reprezentace.

Další informace k turnaji najdete na www.FMCup.cz a na jeho facebookové stránce. Všechny zápasy bude možné sledovat také na YouTube kanále LCC Radotín.

Turnaj podporuje hlavní město Praha a městská část Praha 16.

Týmy na Frank Menschner Cupu 2020
1. BLC Köln (GER)
Fries & Cocks (FRA/BEL)
KAC Lacrosse (AUT)
LCC Red (CZE)
LCC White (CZE)
Old Dogs Plzeň (CZE)
Orange Warriors (NED)
Polish Eagles (POL)
Prague Sports (intl.)
TJ Malešice (CZE)


Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193