Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosoví reprezentanti pokračují v úspěšné cestě za medailí

Boxlakrosoví reprezentanti pokračují v úspěšné cestě za medailí

11.7.2017

EBLCEBLC
EBLC

(ČT Sport) Turku - Spanilá jízda boxlakrosových reprezentantů na evropském šampionátu pokračuje. V posledním utkání skupiny proti Německu přidali Češi další vítězství, tentokrát v poměru 11:8, a se stoprocentní bilancí ovládli skupinovou fázi. Do čtvrtfinále tak postoupili po výhrách nad domácím Finskem a také Anglií z prvního místa a s vidinou snadnějšího soupeře pro play-off.

Utkání proti Německu už neřešilo postavení v tabulce skupiny Karelia. Češi byli jasným vítězem skupiny a Německo skončilo na čtvrtém místě.

Češi od začátku předváděli, proč v předchozích zápasech vyhráli. Během prvních deseti minut svítilo na tabuli skóre 4:0. Na branky Procházky, Skokana, Došlého a Loskota odpověděl pouze Brandenburger. První čtvrtinu zakončil svou druhou brankou v utkání Procházka - 5:1.

Druhá čtvrtina přinesla vyrovnanou hru hlavně díky typické německé buldočí zarputilosti. Rychlý pohyb Němců začal českým hráčům dělat problémy. Koncentrace Čechů polevila a projevilo se to jak v obraně, tak i v útoku. Němci tak snížili průběžný stav na 4:7.

V druhé polovině utkání se Němci dvakrát dostali na rozdíl jediného gólu. Za stavu 7:6 vstřelil dvě branky Loskot a český tým odskočil na rozdíl tří branek. Tento stav však dlouho nevydržel, a tak klid na českou střídačku přinesly až branky Košťála a Skály v závěru zápasu.

Konečný výsledek 11:8 tak potvrdil, že je česká reprezentace ve formě a připravena dojít v play-off daleko. Prvním soupeřem bude ve čtvrtfinále lepší z duelu Srbsko a vítěz zápasu Polsko–Rakousko. V případném semifinále pak reprezentace narazí na soupeře čtvrtfinálového souboje Irsko–Německo.