Lacrosse > Ženský lakros > Boxlakrosové MS v Praze se blíží, živo bude i před ním - kopie

Boxlakrosové MS v Praze se blíží, živo bude i před ním - kopie

6.5.2011

Od 21. do 28. května se v pražském Edenu uskuteční Mistrovství světa v boxlakrosu FIL, nejvýznamnější turnaj v historii tohoto sportu u nás. Už před samotným mistrovstvím ale budou mít fanoušci šanci vidět některé týmy v akci při přípravných zápasech.

Asi největším bonbónkem bude střetnutí mezi českou reprezentací a obhájci titulu mistrů světa, týmem Kanady. To se uskuteční ve čtvrtek 19. května od 19 h na hřišti TJ Sokol Radotín, které je hlavní základnou lakrosu u nás. Týmy se pravděpodobně na samotném MS nepotkají. Pro české hráče to bude určitě vynikající zkušenost, zajímavý bude zápas z pohledu hlavního kouče české reprezentace Jima Veltmana, který jako kapitán dovedl kanadský tým k historicky prvnímu titulu mistrů světa v roce 2003.

Radotínskou arénu si vybral jako své zázemí pro finální přípravu před mistrovstvím tým Anglie. V rámci svého týdenního soustředění tu sehraje dva přátelské zápasy. První v úterý 17. května od 19 hodin proti domácímu LC Custodes Radotín, který ve středu v prvním zápase letošní finálové série Národní boxlakrosové ligy smetl svého soupeře z Jižního Města 20 : 5 a bude pro Anglii určitě zajímavou prověrkou.

Hned následující den, ve středu 18. května opět v 19 h se pak Anglie střetne s týmem Austrálie. Protinožci zavítají do Radotína vůbec poprvé.

Reprezentace Irska naplánovala svou předturnajovou přípravu do Pardubic. Ve středu 18. května si zahraje zápase na rozehřátí proti místnímu LC Pardubice. Zápas v ČEZ aréně začíná v 19.30 h. „Pro hráče našeho LC je zápas s Iry vyvrcholením jejich dosavadní kariéry a odměnou za tvrdou práci,“ říká trenér Pardubic Aleš Oulehla. „Nemůžeme si nalhávat, že bychom je mohli porazit, ale chceme být důstojným soupeřem.“ Řada hráčů irské reprezentace se představila v dresu 1Lacrosse Riggers na letošním Memoriálu Aleše Hřebeského a tým předvedl velmi dobré výkony. Pardubice budou spoléhat zejména na své reprezentanty Jana Skokana a Jakuba Říhu.

Ve čtvrtek 19. května od 19.30 h se V ČEZ aréně střetne Irsko s Austrálií, takže i pardubičtí fanoušci si budou moci vychutnat špičkový boxlakros.

Mistrovství světa se účastní celkem osm týmů. Kromě zmíněných přijedou reprezentace USA a Slovenska a také Irokézů, kteří mají jako zakladatelé lakrosu právo na svůj vlastní tým. Informace o MS najdete na www.wilcprague2011.eu.

Ondřej Mika

Foto Pavel Semerák: MS v boxlakrosu 2007, zápas ČR – Irsko

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%