Lacrosse > Mužský lakros > Boxlakrosisté vstoupili do mistrovství Evropy výhrou nad domácím Finskem

Boxlakrosisté vstoupili do mistrovství Evropy výhrou nad domácím Finskem

8.7.2017

Boxlakrosisté vstoupili do mistrovství Evropy výhrou nad domácím Finskem

(ČT Sport) Turku – Čeští boxlakrosoví reprezentanti vstoupili do mistrovství Evropy ve Finsku úspěšně. Domácí výběr porazili v Turku 14:8 a připsali si důležitý první bod do tabulky skupiny "Karelia". V těžké čtyřčlenné skupině se Češi utkají ještě s Anglií a Německem, jejich sobotní vzájemný souboj vyhráli Angličané 11:5.

V Gatorade Areně, domovském stánku místního hokejového TPS, měli v úvodu mírnou převahu domácí. Brankář Jakub Mareš ale předvedl několik výborných zákroků, zejména proti hvězdné finské trojici se zkušenostmi z Kanady Aaltonen, Jokela, Raittila.

Českému týmu se ale podařilo postupně převzít iniciativu a na začátku druhé čtvrtiny stav otočit. Definitivní zlom v utkání přinesl pětiminutový trest pro Fina Millera, dlouhou přesilovku dokázali Češi dvakrát potrestat a po druhé třetině odskočit do dvoubrankového vedení.

Finy dlouho držel v zápase vynikajícím výkonem brankář Lauri Uusitala, v závěrečné čtvrtině však šestkrát inkasoval a český tým nakonec zvítězil přesvědčivě 14:8, když dokázal soupeře přestřílet 84:57. Hned u sedmi branek byl autor čtyř zásahů Jiří Košťál, sedm bodů si připsal i Dominik Pešek.

Z obou základních skupin postoupí přímo do čtvrtfinále pouze dva nejlepší týmy, na třetí a čtvrtý tým v pořadí čekají v předkole týmy druhé výkonnostní kategorie. Ve skupině "Kalevala" zatím potvrzují roli favorita Izraelci, kteří vyhráli oba své zápasy s dominantním skóre 43:1.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%