Lacrosse > Mužský lakros > Bonbónek po sezoně: hurá na Irsko

Bonbónek po sezoně: hurá na Irsko

9.5.2011

Základní část nejvyšší české lakrosové sezony skončila. Pardubice skončily páté a do finále nepostoupily. Zklamání? Sotva. Mají za sebou průlomovou sezonu. „Jsme teď odolnější,“ říká trenér ALEŠ OULEHLA. Důkaz, že letos LC Pardubice zabodoval? Ve svém středu má nejlepšího střelce ligy Skokana a ostrého beka Říhu. Oba by se měli představit na pražském mistrovství světa.


Aleši, je páté místo velkým úspěchem?

Rozhodně. Tato sezona znamenala pro náš tým naplnění většiny očekávání a šlo historicky o nejlepší umístění v nejvyšší soutěži za naše více než dvacetileté působení. Letošní ročník byl velmi vyrovnaný. Ubylo předem jasných výsledků a česká špička musela mnohem více než v minulosti odolávat atakům druhého sledu. Dlouhodobě se proti nejlepším daří pražskému tým ForFun, který se letos zaslouženě probojoval do semifinále.


I vy jste ale třeba dokázali porazit Jižní Město, jednoho z finalistů...

To je pravda, porazili jsme ho poprvé v dějinách. Dokázali odehrát vyrovnané zápasy se všemi semifinalisty, i když právě s ForFun jsme prohráli. Schopnost hrát dobře proti nejlepším byla podle mě pro celkovou 5. pozici rozhodující.


Na druhou stranu s papírově horšími týmy to tak slavné vždycky nebylo…

I to samozřejmě svědčí o vyrovnanosti celé ligy. Mrzí nás hlavně prohry se Slavií a slovenskými Nationals, které pro nás mohly dopadnout lépe.


Cítíte, že páté místo by pro mužstvo nemuselo být stropem?

Jsme odolnější a v další sezoně budeme chtít být pochopitelně ještě lepší. Celkový dojem ze skončeného ročníku je i díky celkovému umístění dobrý. Povedlo se nám zapracovat do sestavy mladé hráče a na našem kádru je patrná vyšší odolnost v zápasech, kdy hrajeme o výsledek do posledních sekund.


Pomalu se také blíží lakrosové MS v Praze. Bude to velká událost?

Půjde o největší akcí v dějinách Českého i Evropského boxlakrosu. Poprvé mimo Severní Ameriku budou diváci vidět to nejlepší, co lakros může nabídnout. Navíc je důležité zmínit, že by se za českou reprezentaci měli představit dva hráči Pardubic – nejlepší střelec ligy Jan Skokan a nekompromisní obránce Jakub Říha.


Svůj mezinárodní debut si vychutnají ale také další hráči LCP, navíc přímo v Pardubicích. Měli byste sehrát přátelský zápas proti reprezentaci Irska, která se bude připravovat na světový šampionát. Už se hráči na prestižní souboj těší?

Pro většinu z nich to bude vrchol dosavadní kariéry a odměna za své působení v LC Pardubice. Rozhodně nezahálíme a nadále trénujeme, protože se můžeme těšit na umění lakrosu z prestižních profesionálních lig tří kontinentů. Rád bych tímto také pozval diváky, aby nás přišly 18. května od 20 hodin podpořit. Bude se na co dívat.

 

J. Musil

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%