Lacrosse > Mužský lakros > Bonbónek po sezoně: hurá na Irsko

Bonbónek po sezoně: hurá na Irsko

9.5.2011

Základní část nejvyšší české lakrosové sezony skončila. Pardubice skončily páté a do finále nepostoupily. Zklamání? Sotva. Mají za sebou průlomovou sezonu. „Jsme teď odolnější,“ říká trenér ALEŠ OULEHLA. Důkaz, že letos LC Pardubice zabodoval? Ve svém středu má nejlepšího střelce ligy Skokana a ostrého beka Říhu. Oba by se měli představit na pražském mistrovství světa.


Aleši, je páté místo velkým úspěchem?

Rozhodně. Tato sezona znamenala pro náš tým naplnění většiny očekávání a šlo historicky o nejlepší umístění v nejvyšší soutěži za naše více než dvacetileté působení. Letošní ročník byl velmi vyrovnaný. Ubylo předem jasných výsledků a česká špička musela mnohem více než v minulosti odolávat atakům druhého sledu. Dlouhodobě se proti nejlepším daří pražskému tým ForFun, který se letos zaslouženě probojoval do semifinále.


I vy jste ale třeba dokázali porazit Jižní Město, jednoho z finalistů...

To je pravda, porazili jsme ho poprvé v dějinách. Dokázali odehrát vyrovnané zápasy se všemi semifinalisty, i když právě s ForFun jsme prohráli. Schopnost hrát dobře proti nejlepším byla podle mě pro celkovou 5. pozici rozhodující.


Na druhou stranu s papírově horšími týmy to tak slavné vždycky nebylo…

I to samozřejmě svědčí o vyrovnanosti celé ligy. Mrzí nás hlavně prohry se Slavií a slovenskými Nationals, které pro nás mohly dopadnout lépe.


Cítíte, že páté místo by pro mužstvo nemuselo být stropem?

Jsme odolnější a v další sezoně budeme chtít být pochopitelně ještě lepší. Celkový dojem ze skončeného ročníku je i díky celkovému umístění dobrý. Povedlo se nám zapracovat do sestavy mladé hráče a na našem kádru je patrná vyšší odolnost v zápasech, kdy hrajeme o výsledek do posledních sekund.


Pomalu se také blíží lakrosové MS v Praze. Bude to velká událost?

Půjde o největší akcí v dějinách Českého i Evropského boxlakrosu. Poprvé mimo Severní Ameriku budou diváci vidět to nejlepší, co lakros může nabídnout. Navíc je důležité zmínit, že by se za českou reprezentaci měli představit dva hráči Pardubic – nejlepší střelec ligy Jan Skokan a nekompromisní obránce Jakub Říha.


Svůj mezinárodní debut si vychutnají ale také další hráči LCP, navíc přímo v Pardubicích. Měli byste sehrát přátelský zápas proti reprezentaci Irska, která se bude připravovat na světový šampionát. Už se hráči na prestižní souboj těší?

Pro většinu z nich to bude vrchol dosavadní kariéry a odměna za své působení v LC Pardubice. Rozhodně nezahálíme a nadále trénujeme, protože se můžeme těšit na umění lakrosu z prestižních profesionálních lig tří kontinentů. Rád bych tímto také pozval diváky, aby nás přišly 18. května od 20 hodin podpořit. Bude se na co dívat.

 

J. Musil

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?